Beklenen Spotify Özelliği Apple Watch İçin Geldi!

Apple Watch Spotify uygulaması kullanıcılar için oldukça kullanışlı bir güncelleme ile karşımızda. Yeni özellikle birlikte Apple Watch kullanıcıları, Spotify ile çevrimdışı bir şekilde müzik dinleyebilecek!

Apple Watch Spotify uygulaması ise ilk kez 2018 yılında bir konferansta tanıtılmıştı. Günümüze kadar bu uygulama ancak telefon yakındayken müziği saat üzerinden kontrol etmekle sınırlı kalmıştı. Bu sayede müzik dinleyebilmek için telefonunuzun yakınızda olması gerekliydi.

Bu durumda iPhone ve Apple Watch kullanıcıları çevrimdışı müzik dinlemek için Apple Music tarafını tercih ediyordu. Aynı zamanda bu sayede telefonun yanınızda olması gerekmiyordu.

Yakın zamanda yayınlanacak Spotify güncellemesi ise bu tip problemleri engellemeyi hedefliyor. Şirketten yapılan açıklamada bu tip özellikler konusunda kullanıcı geri dönüşlerinin oldukça önemli olduğu belirtiliyor.

Apple Watch Spotify uygulaması için gelen bu güncelleme sayesinde telefonunuzu yanınızda taşımadan, örneğin spor yaparken müzik dinlemek mümkün olacak.

Özelliği kullanımı da oldukça basit. Apple Watch kadranında bir şarkıyı dinlerken üç nokta sembolüne dokunarak Apple Watch’a indir seçeneğine tıklamanız yeterli. Sonrasında şarkı listenizde indirildiğine dair bir tik beliriyor olacak.

Spotify, Apple Watch uygulaması
Spotify Apple Watch Uygulaması

Spotify Yeni Özellikleri ile Dikkat Çekiyor!

Dijital müzik uygulamaları arasındaki çekişme oldukça rekabetçi bir hale geliyor. Yakın zamanda Apple Music de ses kalitesi tarafında farklı bir teknoloji kullanacağını duyurmuştu.

2006 yılında İsveç’te kurulan Spotify, dijital müzik uygulamaları arasında ilklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Ekim 2020 itibariyle Dünya üzerinde 144 milyonu ücretli olmak üzere 320 milyon aylık etkin kullanıcı sayısı mevcut.

Sunduğu ses kalitesi ve basit arayüzü ile kullanıcılar tarafında oldukça fazla tercih ediliyor. Aynı zamanda Apple CarPlay ve Android Auto desteği sunan uygulama listenin üst sıralarında yer alıyor.

Spotify’ın rakiplerinden ayrılan en büyük özelliklerinden biri çeşitli müzik grupları ya da bireysel müzik yüklemelerini mümkün kılması. Bu sayede sanatçıların kendi parçalarını kolaylıkla platforma yüklemesi mümkün.

Ayrıca sunulan listeler oldukça başarılı. Türkiye ya da global çapta oluşturulan listelerin yanında dinlemek istediğiniz müziklere göre listeler de bulabilmeniz mümkün. Aynı zamanda kendi listenizi de oluşturarak arkadaşlarınızla kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

Arkadaş ekle özelliği de bulunan Spotify ile arkadaşlarınız ile ortak müzikler dinleyebilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızın müzik aktivitelerini de görüntülemeniz mümkün.

Sizler Spotify için yayınlanan yeni güncelleme hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.