YouTube’dan Sonra Spotify da Yeni Bir Paket ile Geliyor

Dün sizlere YouTube’un Premium paket ile kullanıcılarının karşısına çıkacağını bildirmiştik. Bugün Spotify da karşımıza yeni ama YouTube’a oldukça benzer bir paket ile çıkıyor.

YouTube, reklamlardan sıkılan kullanıcıları için ekonomik bir premium paket yayınladı. Bu pakete göre kullanıcıların karşısına reklam çıkmayacak. Fakat asıl premium hesaplarda olduğu gibi arka planda video görüntüleme özelliği aktif olmayacak.

Bugün Spotify da yeni bir paket ile kullanıcılarının karşısına çıkacağını açıkladı. Yeni paket için aslında bir nevi “ekonomik premium” paket diyebiliriz.

Spotify Plus adı verilen pakette mevcut ücretsiz paketler ile premium paketin özellikleri birleştirilmiş. Ücretsiz paketteki gibi reklamlar içeriyor. Fakat saatte atlayacağınız şarkı sayısına bir sınırlama getirmiyor.

Kullanıcılar ayrıca, albümler ve çalma listeleri içinde karışık olarak oynatmakla sınırlı kalmıyor. Yeni paket ile birlikte diledikleri şarkıyı istedikleri gibi dinleme şansına sahipler. Spotify Preimum paketi yurt dışında aylık 9,99 dolardan satılıyor. Yeni paket Spotify Plus ise aylık 0,99 dolardan satılacak.

Spotify Plus Yeni Bir Soluk Getirecek

Spotify’ın ücretsiz versiyonu kullanıcıların saatte 6 şarkıdan fazla parça atlamalarına izin vermiyor. Ayrıca sadece “Haftalık Keşfet” ve “Günlük Keşfet” gibi algoritmik olarak oluşturulmuş koleksiyonlara ulaşabiliyor. 15 farklı koleksiyondan sadece belirli şarkıları seçip dinlemelerine izin veriyor. Spotify Plus ile bu alanlarda sınırsız bir erişim söz konusu olacak.

Yeni test aşamasının haberi ilk olarak The Verge sitesi tarafından paylaşıldı. Daha sonra Spotify bu haberi doğruladı. Spotify’dan bir yetkili “Spotify deneyimini geliştirmek için her zaman çalışıyoruz ve rutin olarak testler yapıyoruz. Şu anda ise sınırlı sayıda kullanıcımıza reklam destekli bir abonelik planı için testler yapıyoruz.” dedi.

Ancak Spotify, yeni paketinin mevcut haliyle başlayacağının garantisi olmadığı konusunda uyardı. “Bazı testler yapıyoruz. Yeni teklifler ve geliştirmeler üzerinde çalışmalar söz konusu. Bu testlerde yapılanların bir kısmı sadece bir şeyler öğrenmemizi sağlayacak. Yeni paket ile ilgili şu anda paylaşabileceğimiz kesin bir bilgi yok.” dedi.

Spotify daha önce, 2017 yılında HiFi teknolojisini test etmişti. Hatta HiFi teknolojisini resmi olarak duyursa da henüz kullanıma sunmadı. Yani Spotify Plus paketi de test aşamasında ve ne zaman uygulamaya geçileceği belli değil. Konu ile ilgili tüm yeni haberleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Yeni gelişmeleri kaçırmamak için bizi takip etmeyi unutmayın!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!