Siri 20 Nisan’da Apple Etkinliği Gerçekleşeceğini Açıkladı

Apple, oldukça ilginç bir olayla karşı karşıya kaldı. Bilerek ya da isteyerek mi yapıldığı bilinmiyor ancak Siri sıradaki Apple etkinliğini açıkladı. Siri, 20 Nisan’da gerçekleşecek Apple etkinliği ile ilgili bilgileri ağzından kaçırdı da diyebiliriz.

Bu bir hata değilse Apple oldukça sıra dışı bir yolla yeni etkinliğini duyurdu. Etkinliğe bir hafta kaldığı düşünülürse yakın zaman içerisinde resmi bir doğrulama gelmesi bekleniyordu. Tahmin edildiği resmi doğrulama da gün içerisinde geldi.

Siri’ye “Sıradaki Apple etkinliği ne zaman?” sorusunu yönelten MacRumors, hiç beklenmedik bir cevap aldı: “Özel etkinlik, 20 Nisan Salı günü Cupertino, CA’daki Apple Park’ta. Tüm ayrıntıları Apple.com’da bulabilirsin.”

Siri-20-Nisanda-Apple-Etkinligi-Gerceklesecegini-Acikladi
Görsel: MacRumors

Bu etkinlikte tanıtılması beklenen en önemli ürünlerden birisi yeni iPad Pro. İçerisinde A14X çip bulunması beklenen yeni iPad Pro’nun Thunderbolt girişini de bulunduracağı dedikodular arasında. Belki de en beklenen özellik ise mini-LED ekranı oluyor. 11 ve 12,9 inçlik iki model sunması beklenen Apple, mini-LED’i büyük olan iPad Pro’ya ekleyecek gibi gözüküyor.

Bu ürün haricinde, yeni iMac modellerinin de tanıtılması bekleniyor. Geçtiğimiz dönemde iMac Pro’nun üretimini durduran Apple’ın, yeni M1 çipli iMac modelleri üretmek için hazırlık yaptığı düşünülmüştü. 20 Nisan’da gerçekleşecek etkinlikte, Apple silikonuyla üretilen yeni M1 çipli iMac modelleri de görebiliriz.

Bu iki ürüne ek olarak AirTag isimli yeni bir cihaz daha tanıtılması gündemde. Bluetooth aracılığıyla çalışması beklenen AirTag, günlük hayatta kullanılan eşyaların kaybolmamasını sağlıyor. Telefonlardan alışık olduğumuz iPhone’umu Bul uygulaması ile benzer bir çalışma mantığına sahip olduğu tahmin ediliyor. Cihazı cüzdanınız ya da çantanızın üstüne yerleştirip Bluetooth aracılığıyla nerede olduğunu görebiliyorsunuz.

Ayrıca, yeni AirPods Pro ve Apple TV modelleri de tanıtılması beklenen ürünler arasında.

Apple Spring Loaded Etkinliğini Resmi Olarak Doğruladı

Siri, 20 Nisan’da gerçekleşecek Apple etkinliği hakkındaki bilgileri ağzından kaçırdı. Apple da akşam saatleri civarında etkinliği resmi olarak duyurdu. Spring Loaded adı verilen etkinlik 20 Nisan tarihinde Pasifik Zaman Dilimine göre 10:00’da gerçekleşecek. Bu da Türkiye saati ile 20:00’a denk geliyor. Apple Park Kaliforniya’da gerçekleşecek etkinliği Apple.com üzerinden izlemek mümkün olacak. Ayrıca, YouTube üzerinden de izlenebileceği tahmin ediliyor.

20 Nisan’da gerçekleşecek etkinliğin önceden kaydedileceği tahmin ediliyor. Son zamanlarda Apple’ın tüm etkinlikleri gibi canlı yayın saatinde kayıtlı bir video izleyebiliriz.

Siz yeni Apple etkinliği ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple bu etkinliği bilerek mi Siri üzerinden duyurdu? Tahmin edilenler haricinde sürpriz bir ürün ile karşılaşır mıyız? Etkinlik ile ilgili görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca, etkinliğin ardından tanıtılan ürünler ile ilgili bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Şimdilik bir hafta sonra gerçekleşecek etkinliği bekleyeceğiz gibi gözüküyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.