Signal Payments Kullanıma Sunuldu!

Güvenlik sözleşmesi ile insanların kalbini fetheden Signal, şimdi de yeni özellikleri ile dikkatleri üzerine çekecek gibi duruyor. Uygulamanın 6 Nisan’da yayınlanan yeni sürümü ile Signal Payments başta olmak üzere birçok yeni özelliği kullanıcılarla buluşturuyor.

Günümüzde mesajlaşma uygulamaları en çok kullanılan mobil uygulamaların başında geliyor. Önceden WhatsApp’ın egemen olduğu sektörde artık çeşitli alternatif uygulamalar da bulunuyor. Hatta bazı uygulamalar geliştirdikleri özellikler ile WhatsApp’ı geride bırakabileceklerini gösteriyor.

Bazı özellikler, kullanıcıları, WhatsApp yerine Telegram ve Signal kullanmaya teşvik ediyor. Örneğin, WhatsApp’ın son güvenlik güncellemesinden sonra çoğu insan yeni bir mesajlaşma uygulaması arayışı içinde. 2014 yılında yayınlanan Signal de WhatsApp’ın bu hamlesinden sonra, kullanıcılara sağladığı güven ile yükselişe geçti gibi gözüküyor.

Signal Payments ile Para Gönderilebilecek

Uygulamanın yeni sürümü performans iyileştirmeleri ve bir dizi hata düzeltmesi içeriyor. Signal tarafından yapılan açıklamada en dikkat çeken noktalar ise sessize alma ayarlarında iyileştirmeler yapılması ve Signal Payments özelliğinin eklenmiş olması.

Uygulamanın kullanıcıları; mesajları ve grupları sessize almak isterken bazı sorunlarla karşılaşıyorlardı. Birçok kullanıcı konuşmaların sessize alınmasına rağmen gelen bildirimlerden şikayetçiydi. Signal, yeni güncellemesi ile bu sorunu ortadan kaldırdı.

Güncellemede en dikkat çekici yenilik ise Signal Payments özelliği oldu. Signal, geliştirdiği bu özellik ile insanlara para transferi yapma imkânı sunacak. Özelliğin beta sürümü Birleşik Krallık için yayınlandı. Kullanıcılardan gelecek geri dönüşler ile özelliğin daha da geliştirileceği söyleniyor.

Signal Para Gönderme

Şirket, bu özellik için MobileCoin adındaki bir şirketle anlaşma yaptı. MobileCoin, MOB isimli, şirket tarafından üretilmiş para birimlerini kullanmaya olanak sağlayan bir ödeme ağı.

Signal Payments, kullanıcıların MobileCoin cüzdanlarını direkt Signal’e bağlamalarını sağlıyor. Kullanıcılar da bu şekilde doğrudan Signal üzerinden para alabiliyor ve gönderebiliyor. Ayrıca kullanıcılar, basit bir arayüzle hesaplarını kontrol edebiliyor.

Signal, mesajlarda olduğu gibi Payments özelliğinde de kullanıcıların hiçbir verisini tutmayacaklarını belirtiyor. Para işlemlerinin MobileCoin üzerinden yapılacağı, Signal’in hesaplara ve hesaplarla ilgili verilere erişemeyecekleri söyleniyor.

Signal Payments, şu anlık sadece Birleşik Krallık’ta kullanılabilecek. Ancak özelliğin çok kısa süre içerisinde birçok ülkede kullanılabilir olması bekleniyor.

WhatsApp’ın yaşadığı güvenlik krizinin ardından Signal’e gösterilen ilgi oldukça artmıştı. Signal de kitlesini elinde tutmak için yeniliklerden ödün vermiyor.

Sizler Signal’in yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp Pay’e alternatif olabilir mi? Siz de görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.