Samsung, Yeni Neo QLED 8K Modelini Tanıttı

Samsung Electronics, Unbox & Discover etkinliğini gerçekleştirdi. Şirket, yaptığı etkinlikle birlikte teknoloji gündemine damgasını vurdu. Çünkü Samsung, yeni Neo QLED 8K modelini tanıttı. Gelişmiş teknolojilerle donatılan yeni televizyon modeli, şimdiden birçok teknoloji kullanıcısının ilgisini çekmeyi başardı.

Bilindiği üzere Samsung, gelişen teknolojiyi en çok yakından takip eden şirketlerin başında geliyor. Şirket, yeni teknolojileri ürettiği cihazlarda kullanma konusunda oldukça başarılı bir yol izliyor. Samsung’un yeni Neo QLED 8K modeli de bu ürünlerden birisi olarak dikkat çekiyor. Serinin yeni modeli, sahip olduğu yeni özellikler ile şimdiden adından fazlasıyla söz ettiriyor.

Çünkü şirket, yeni Neo QLED 8K modeliyle birlikte kullanıcılarına televizyon deneyiminden çok daha fazlasını vadediyor. Kullanıcılar, tek bir merkezi ekrandan oyun oynamaktan dijital içerikleri izlemeye kadar birçok işlevi gerçekleştirebilecekler.

Kuşkusuz Samsung’un yeni modelinde geliştirmek istediği şey bir televizyondan çok daha fazlası oluyor diyebiliriz. Çünkü şirket, yeni Neo QLED 8K modeli ile kullanıcıların günlük yaşamlarında birçok işlemlerine kolaylık sağlamayı hedefliyor.

Bu kapsamda şirket, kişiselleştirilmiş ekranlar ve sorunsuz bir şekilde bağlantı sağlayan ürünleri tasarlamak için çalışıyor. Yapılan etkinlikte paylaşılan bilgiler de şirketin Neo QLED 8K’yı tam olarak bu doğrultuda geliştirdiğini gösteriyor

Samsung, Yeni Neo QLED 8K ile Ekran Deneyimi Artıracak!

Teknoloji devi, yeni Neo QLED 8K modelini Nöral Kuantum sistemi ile geliştirdi. Şirket, bu teknoloji sayesinde kullanıcılarına en iyi görüntüleme teknolojisini sunacaklarını vadediyor. Çünkü Samsung, yeni Neo QLED 8K modelinde kullandığı donanım ve yazılımları, yapay zeka ile destekliyor.

Ek olarak şirket, ekranı Neural Quantum Processor 8K sistemi ile birlikte geliştirdi. Bu sistem sayesinde ekran, arka planı tarayarak yansıtıyor. Yani bu teknoloji, arka plan kontrastını en yüksek düzeye çıkarırken, görüntüleri algılamaya fayda sağlıyor. Bu yüzden yeni Neo QLED 8K, insan gözünün gerçekte algılama şekli gibi çalışıyor benzetmesini yapmak mümkün.

Samsung, Yeni Neo QLED 8K ile Ekran Deneyimi Artıracak!

Bunun yanı sıra şirket, yeni mini LED özellikleri geliştirdiğini de duyurdu. Yeni özelliklerle birlikte ekran, kullanıcılarına hassas ve kontrollü bir aydınlatma deneyimi de sunuyor. Bu özellik, kullanıcıların ekranlarını saate göre otomatik şekilde gündüz veya gece modunda kullanabilmelerine olanak sağlayacak.

Ayrıca Samsung, yeni Neo QLED 8K için Pantone Eşleştirme Sistemi’nden sertifika aldı. Bu da parlak renklerin EyeComfort sistemi ile desteklendiğini kanıtlıyor. Tüm bu özellikler bir araya gelince şirket, yeni Neo QLED 8K modeli ile kullanıcılarına eşsiz bir televizyon deneyimi sunacak diyebiliriz.

Sizler Samsung’un yeni televizyon modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizler de Samsung’un yeni Neo QLED 8K modeli hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://news.samsung.com/global/unbox-samsungs-2022-lineup-designed-for-innovative-personalized-experiences

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojinin her alanı ile yakından ilgilenen ve bunları insanlarla buluşturmaktan oldukça keyif alan biriyim!