Samsung ve Western Dijital, Ortak Çalışacaklar!

Samsung ve Western Dijital, Zoned Storage teknolojisinin standartlarına öncülük eden şirketler olarak dikkat çekiyorlar. Şimdi iki teknoloji devi, ürün kalitelerini artırmak için bir araya geliyoralr. Yapılan yeni bir açıklamayla birlikte Samsung ve Western Dijital, daha iyi bir ekosistem oluşturmak için donanım, yazılım ve uygulama modellerini geliştirmek konusunda ortak çalışacaklar.

İki teknoloji devi, yeni nesil veri işleme ve yapısal depolama için ortak çalışma konusunda anlaştılar. İki markanın da ilk amacı, bu teknolojilerin benimsenmesini sağlamak diyebiliriz. Bu kapsamda iki teknoloji devi de ilk olarak bu hedeflerini uyumlu bir şekilde oluşturmak için adım attılar. Bu süreçte Samsung ve Western Dijital, Zoned Storage çözümler oluşturmaya odaklanacaklar diyebiliriz.

Atılan bu adımlar, müşteriler için çok daha kolaylık ve değer yaratacaktır diyebiliriz. Bununla birlikte bu ortak çalışmanın sonucunda depolama alanında birçok yenilik teknoloji kullanıcılarını bekliyor gibi gözüküyor. Çünkü şüphesiz bu iki markanın da amacı, depolama teknolojileri konusunda yeni adımlar atmak olacak.

Bu bağlamda farkındalığı arttıran teknoloji liderleri, güçlü bir ekosistem oluşturmayı hedefliyorlar. Bunun için Samsung ve Western Dijital’in odaklandığı ilk konu ise kurumsal ve dijital bulut sistemleri olacak. Zoned Storage sistemleri için teknoloji geliştirme ve yazılım standartlarını iyileştirme çalışmaları da devam ediyor diyebiliriz.

Kullanıcılar için bu iş birliği oldukça faydalı olacaktır desek yanlış olmayacaktır. Çünkü gelişen depolama sistemi ile çoklu cihaz sistemi ile entegrasyon sağlanmış destek alabilmek mümkün olacak.

Samsung ve Western Dijital’den Depolama Teknolojisi Konusunda Ortaklık!

Samsung ve Western Dijitalden Depolama Teknolojisi Konusunda Ortaklık

Bilindiği üzere depola sistemi, kullanıcıların ve işletmelerin verileri için oldukça önemli bir role sahiptir. Bunun için Samsung ve Westen Dijital, teknoloji ekosistemi için başarıyı sağlayacak ortak adımlar atmaya karar verdiler.

Western Dijital, açık kaynaklı yazılımlara katkı sağlayarak, Zoned Storage sistemini yıllardır kullanıyor. Bu bağlamda Samsung ile yapılan iş birliğinde, kullanıcılar ve uygulama geliştiricileri için atılan adımlar dikkat çekecek diyebiliriz

Samsung Electronics Bellek Satış ve Pazarlama Müdürü ” Western Dijital ile oluşturduğumuz işbirliğimiz, tüm müşterilerimizin gelişen teknoloji ile birlikte gelen avantajlardan faydalanmasın içindir.” şeklinde bir açıklama yaptı. Bu durum da yazılım sistemlerinin donanım sistemi içerisinde entegrasyonu ile sağlanacak şeklinde de ekledi.

Ek olarak, Samsung ve Western Dijital’in şu an için bölge tabanlı çalışmaları sürüyor. Cihazların ara yüzlerinin yanı sıra geliştirilen veri yerleştirme sistemleri de oluşturuluyor. Böylelikle bu donanımlar, ilerleyen zamanlarda da gelişime açık hâle gelecekler. Daha sonraki aşamalarda iki teknoloji devi, yapılan bu çalışmaları hesaplamalı depolama yapılarına çevirmeye çalışacaklar. Bunun sonucunda şirketler, D2PF teknolojilerini de oluşturacak demek oldukça mümkün.

Kaynak: https://news.samsung.com/global/samsung-and-western-digital-begin-far-reaching-collaboration-to-drive-standardization-of-next-generation-storage-technologies-for-broader-ecosystem-support-and-customer-adoption

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojinin her alanı ile yakından ilgilenen ve bunları insanlarla buluşturmaktan oldukça keyif alan biriyim!