Samsung Sızıntılar Hakkında Önlem Alıyor!

Şirketlerin geliştirdiği yeni cihazların gizli kalması oldukça önemli. Bu konuda sızıntılar, “render” görseller, söylentiler derken aslında cihaz hakkında birçok bilgi tanıtım öncesi ortaya çıkmakta. Bu sızıntıların önüne geçmek isteyen Samsung sızıntılar hakkında önlem alacak.

Ancak günümüzde gelişen teknolojiler ile birlikte sızıntıların önüne geçmek neredeyse imkansız. Tedarik, üretim, lojistik süreçleri derken sızıntı görselleri ortaya çıkmakta.

Samsung ve Apple gibi teknoloji devleri ise bu tip sızıntılardan epey rahatsız. Gelen bilgilere göre bu sızıntıları engellemek isteyen Samsung tedarik zinciri ortaklarına uyarılar gönderdi. Bu sayede Samsung, sızıntılar hakkında önlem boyutunu bir miktar daha arttırıyor.

Şirket halihazırda gerçekleşen sızıntıları büyük bir titizlikle araştırmakta. Bu araştırma sonuçlarında sızıntı kaynakları, telif hakları ihlali nedeniyle devasa cezalarla karşı karşıya kalıyor.

Bu tip önlemlerin sızıntıların tamamen önüne geçmesi oldukça zor. Ancak, alınan sert önlemler ve sonucunda verilen cezalar sızıntılara karşı caydırıcı bir önlem olabilir.

Bu konuda Apple tarafında da sert önlemler bulunmakta. Öyle ki çalışanların vardiyaları sırasında vücut kamerası taşıması zorunlu. Ancak Apple’ın aldığı bu önlemlere rağmen hala, Tim Cook yeni iPhone için sahneye çıkmadan önce cihaz çoktan sızdırılıyor.

Samsung-sizintilara-karsi-ek-onlem-alacak
Samsung, sızıntılara karşı ek önlem alacak.

Şirketler için Gizlilik Büyük Önem Taşıyor!

Şirketlerin özellikle her detayına önem vererek tasarladığı amiral gemilerinin saklı kalması büyük önem taşımakta. Ancak her ne kadar tüm önlemler alındığı düşünülse de durum tamamen kontrol altına alınamıyor. Bu tip sızıntılar karşısında şirketler kimi zaman gündeme gelmek için yaptığı yönünde eleştirilere maruz kalıyor.

Ancak bu konuda teknoloji devlerine yapılan eleştiriler çoğu zaman yersiz olarak kalmakta. Kullanıcılar tarafında merakla beklenen birçok cihazın sızıntı görselleri ya da özellikleri de oldukça ilgi görmekte. Paylaşılan sızıntı görselleri, tasarım özellikleri gibi bilgiler internet üzerinde oldukça etkileşim almakta ve paylaşılmakta.

Yakın zamanda Samsung’un katlanabilir yeni telefonu Z Fold 2 gibi birçok cihazı da sızıntılarla gündeme geldi. Öyle ki cihazın görselleri birçok kaynak tarafından yayınlandı.

Her ne kadar bu tip sızıntılar gerçekleşse de tanıtıma kadar olan ilgi devam etmekte. Bildiğimiz gibi Samsung Galaxy Unpacked etkinliği 11 Ağustos tarihinde gerçekleşecek.

Etkinlik Samsung Galaxy Z Fold3, Galaxy Z Flip3, Galaxy Buds 2, Galaxy Watch 4 cihazlarına sahne olacak.

Önümüzdeki dönemde bu tip sızıntılara karşı şirketlerin çok daha fazla önlem alması muhtemel. Ancak birçok kez belirttiğimiz gibi günümüzde bu tip teknolojik cihazları tanıtılacağı ana kadar saklı tutulması neredeyse imkansız.

Sizler sızıntıların önüne geçilebileceğini düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.