Samsung iPhone 13 Pro Ekranı İçin Düğmeye Bastı

2021 yılında tanıtılması beklenen iPhone 13 modelleriyle ilgi yeni iddialar gelmeye devam ediyor. Apple analisti Ming-Chi Kuo tarafından ortaya atılan son iddiaya göre Samsung, iPhone 13 Pro için 120 Hz ekran üretimine başladı.

Bilindiği gibi birçok üst model telefonda artık 120 Hz ekran mevcut. Bu yüzden iPhone 12 modellerinin de 120 Hz ekranlarla gelmesi bekleniyordu. Ancak Apple, beklentilerin aksine iPhone 12 modellerinde 60 Hz ekranlar bulunacağını açıklamıştı.

Görünen o ki şirket, iPhone 13 modelleri ile çok beklenen 120 Hz ekranları artık Apple kullanıcıları ile buluşturacak. Fakat Samsung tarafından üretileceği iddia edilen 120 Hz ekranlar, sadece iPhone 13 Pro ve Pro Max modellerinde mevcut olacak.

iPhone 13 Ekranlarını Samsung ve LG Üretecek

Apple, geçen sene iPhone 12 tanıtımını pandemi sebebiyle geciktirmişti. Hatta analistler, iPhone 12 modellerinde bulunması beklenen bazı özelliklerin korona sebebiyle iptal edildiğini iddia etmişlerdi.

Şirket, iPhone 13 serisi için daha planlı bir şekilde hazırlık yapıyor. Cihazın tanıtım tarihi yaklaştıkça, iPhone 13 ile ilgili çeşitli iddialar da ortaya çıkmaya devam ediyor.

En son yapılan iddialara göre Apple, cihazın parçalarının üretimine hız vermişti. Hatta iPhone 13’lerde kullanılması beklenen A15 çipin üretimine başlandığı söylenmişti.

Şimdi de telefonların ekranlarıyla alakalı bir iddia ortaya atıldı. Birçok kişi artık iPhone 13 modelleriyle birlikte Apple’ın 120 Hz ekranları kullanacağını tahmin ediyordu. Bu düşünce, Apple analisti Ming-Chi Kuo tarafından ortaya atılan iddiayla doğrulandı diyebiliriz.

iPhone 13

MacRumors’ın haberine göre Kuo, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerinde 120 Hz LTPO ekranlar olacağını, hatta Samsung’un bu ekranların üretimine başladığını iddia etti. Bunun dışında iddiaya göre, iPhone 13 serisinin diğer üyelerinin ekranlarını ise LG üretecek.

İddialara göre Apple, iPhone 13 Pro ve Pro Max modellerinin ekranlarında başka değişiklikler de yapacak. Söylenenlere göre bu modellerin tasarımı serinin diğer modellerine göre daha kalın olacak. Ayrıca iddialara göre bu modellerin kamera çıkıntıları da daha büyük olacak.

Tabii ki bunların hepsi iddialardan ibaret. Apple, kısa bir zaman sonra iPhone 13 serisini resmi olarak tanıtacak gibi gözüküyor.

Serinin tanıtımı yaklaştığı için önümüzdeki günlerde iPhone 13 modelleriyle alakalı daha çok iddianın ortaya atılacağını söyleyebiliriz.

Şu ana kadar ortaya atılan iddialarda kullanıcıları şaşırtan bazı bilgiler de mevcut. Bu bilgilerin ne kadar doğru olduğunu Apple’ın yapacağı tanıtımla görmüş olacağız.

Sizler iPhone 13 serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.