Samsung Galaxy Buds 2 Pro’nun Fiyatı Ortaya Çıktı

Samsung’un 10 Ağustos’da gerçekleşecek olan Galaxy Unpacked 2022 etkinliği sırasındaki ürünler merak konusu. Etkinlik hakkında sızıntılar devam ederken Galaxy Buds 2 Pro fiyatı da ortaya çıktı. Galaxy Z Flip 4, Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Watch 5 serilerinin yanı sıra Galaxy Buds 2 Pro’da tanıtılmaya hazır gibi gözüküyor.

Amiral gemisi kulaklık Galaxy Buds 2 Pro, özellikleri ve fiyatı konusuyla tekrar gündeme geldi. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda kulaklığın fiyatının Avrupa’da 229 avro satış fiyatında olacağı bilgiler arasında yer almıştı. Şimdiki sızıntılara göre ise ABD’de kablosuz kulaklık fiyatının 230 dolar olacağı söylentisi gündemde.

Galaxy Buds 2 Pro Fiyatı ile Rekabet Edebilecek mi?

Yapılan açıklamalara göre Galaxy Buds Pro’nun fiyatı, AirPods Pro’dan 20 dolar daha ucuz olacak. Aynı zamanda Galaxy Buds Pro’ya göre Galaxy Buds 2 Pro fiyatı 30 dolarlık bir artış yaşayacak. Öte yandan Samsung kulaklıkları hakkında ise çok fazla bir detay yer almıyor.

Ancak kaynaklara göre kulaklıklar 24 bit yüksek çözünürlüklü sesi destekleyecek. Böylece daha iyi bir ses kalitesi sağlayacak. Ayrıca Galaxy Buds 2 Pro, üç farklı renkte piyasaya çıkacak. Bunlar; Mor, Granit (gri-siyah) ve Beyaz olarak ifade ediliyor.

Galaxy Buds 2 Pro’nun beklenen özellikleri arasında daha iyi bir ANC performansı ve 360 ses iyileştirmeleri uygulaması da yer alıyor. Ek olarak çoklu cihaz bağlantısı ve şeffaflık modu da söz konusu. Böylece AAC ve SSC’den daha yüksek kaliteli bir ses, suya dayanıklılık ve kablosuz şarja sahip Bluetooth 5.2 özelliklerini taşıyacak.

Kısa bir süre önce Samsung’un amiral gemisi kablosuz kulaklıkları bir sertifika veritabanı aracılığıyla sızdı. Kablosuz kulaklık kılıflarının 500 mAh pil ile geldiği ortaya çıktı. Dolayısıyla sızdırılan bilgilere kıyasla Galaxy Buds 2 Pro biraz daha uzun pil ömrüne sahip olacak.

Kablosuz kulaklıklar arasında çok fazla rekabet de söz konusu. Galaxy Buds 2 Pro ana rekabet sonucu 200 dolara piyasaya sürülecek Pixel Buds Pro ile olabilir. Bunun yanı sıra rekabet karşılaşmaları için Galaxy Buds 2 Pro’nun da piyasaya sürülmesi gerekiyor.

Bu nedenle Galaxy Buds 2 Pro hakkında detaylar için Unpacked etkinliğini beklememiz daha doğru olacak. Peki ya sizler Galaxy Buds 2 Pro hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.sammobile.com/news/galaxy-buds-2-pro-price-leak-improved-audio-quality/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Girişimler odaklı araştırma yapmayı çok seviyor. Bir zamanların uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak analiz yapmaya bayılıyor. Teknoloji ile alakalı paylaşımların da takipçisi olarak analiz edip, yorumluyor.