Samsung Galaxy S22 FE İptal Edilmiş Olabilir

Samsung’un önümüzdeki haftalarda gerçekleştireceği bir etkinlik ile yeni ürünlerini tanıtacağı tahmin ediliyor. Ayrıca şirketin her yılın ilk aylarında yeni Galaxy S serisi ürünlerini de tanıtıyor. Fakat bir iddiaya göre Samsung Galaxy S22 FE bu sene tanıtılacak cihazlar arasında yer almayabilir.

Geçtiğimiz dönemde farklı kaynaklar bu iddiayı ortaya atmıştı. Ancak yeni bir habere göre Samsung Galaxy S22 FE yerine Galaxy S22 Ultra modeline ağırlık verecek. Koreli bir medya kaynağı olan The Elec tarafından yapılan haber iptalin nedenini de detaylandırıyor.

The Elec’in belirttiğine göre Samsung, Galaxy S22 Ultra modelinin üretimini artırmak için Galaxy S22 FE modelinden vazgeçiyor. Buna ek olarak Samsung Galaxy S22 FE’nin üretim bileşenleri de Galaxy S22 Ultra bandına kayacak gibi gözüküyor.

Paylaşılan haberde yer alan bilgiler Galaxy S22 FE çiplerinin Galaxy S22 Ultra modelinde kullanılacağını belirtiyor. Yaklaşık 3 milyon birim Galaxy S22 FE üretiminin planlar arasında olduğu da ifade ediliyor. İddialar ise bu miktarın tamamının Galaxy S22 Ultra için kullanılacağını gösteriyor.

samsung-galaxy-s22-ultra

Galaxy S23 ile FE Serisi Geri Dönecek

The Elec, çip kıtlığı nedeniyle Samsung’un bir plan değişikliğine gittiğini vurguluyor. Halihazırda başarılı bir satış miktarına ulaşan Galaxy S22 Ultra modelini daha da güçlendirmek için Galaxy S22 FE’den vazgeçtiğini ifade ediyor. Samsung’un yılın ikinci çeyreğinde de liderliği elinde tuttuğunu söylemek mümkün.

Şirketin bu hamle sonucunda Galaxy S22 Ultra ile çok daha fazla para kazanacağı tahmin ediliyor. Yine de geçtiğimiz dönemde Galaxy S FE modellerinin başarılı rakamlara ulaştığını söylemek mümkün. Özellikle Galaxy S20 FE modelinin 10 milyonun üstünde satış yaptığını hatırlatmak gerek.

The Elec tarafından paylaşılan bilgiler arasında Galaxy S23 serisine ait üretim planları da mevcut. İddialara göre Galaxy S23 için 8.5 milyon birim üretim hedefi bulunuyor. Galaxy S23 Plus için bu miktar 6.5 milyon birim olarak ifade ediliyor. Öte yandan Galaxy S23 Ultra için ise 13 milyon birim hedefi belirtiliyor.

Ayrıca Galaxy S23 FE üretimi de 3 milyon birim olarak belirtiliyor. Bu da serinin bir sonraki sene devam edeceğini gösteriyor. Ancak şimdilik paylaşılan bilgiler Samsung Galaxy S22 FE’nin üretimi için pek olumlu bir sinyal vermiyor. Siz Samsung’un bu hamlesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-s22-fe-canceled-3187955/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.