Samsung Galaxy S21 FE Bekleyenler için Kötü Haber!

Teknoloji devi Samsung, bir süre önce Galaxy S21 FE modelini tanıtacağını açıklamıştı. Bunun üzerine teknoloji meraklıları, heyecanla telefonun tanıtım tarihini beklemeye başladılar. Şirket, telefonun tanıtım tarihini ilk başta Ağustos 2021 olarak açıklamıştı.

Ancak Samsung, yaşanan çip sıkıntıları nedeniyle ağustosta yapılması planlanan tanıtımı ekime ertelediklerini duyurdu. Samsung hayranları, ekime kadar çip sıkıntısının çözülüp telefonun artık tanıtılacağını düşünüyorlardı. Fakat araştırmacılar tarafından ulaşılan bilgilere göre şirket, Galaxy S21 FE modelinin tanıtımını yine erteledi.

Hatta ortaya çıkan bazı raporlar, Samsung’un Galaxy S21 FE için çeşitli sebeplerden ötürü iptal kararı almak üzere olduklarını gösteriyor.

İddialara Göre Samsung, Galaxy S21 FE Modelini İptal Etti!

Samsung hayranları, bir süredir Galaxy S21 FE modelinin tanıtımını bekliyorlardı. Çünkü araştırmacılar tarafından ulaşılan bilgiler, Samsung’un güçlü ve uygun fiyatlı bir telefon üreteceğini gösteriyordu. Fakat işler, şirketin planladığı gibi gitmedi.

Bilindiği üzere bir süredir akıllı telefon piyasasında çip krizi yaşanıyor. Bu durumdan en çok etkilenen şirketlerden birisi de Samsung oldu. Hatta şirket, bu krizden dolayı Galaxy S21 FE lansmanını ertelemişti.

Daha sonra iddialara göre şirket, çip sorununu alternatif yollarla çözmüştü ve etkinliği ekim ayında gerçekleştirecekti. Fakat son gelişmelere göre Samsung, çip krizini tam olarak çözemedi. Araştırmacılar, Samsung’un çip krizinden dolayı üretim sıkıntısı çektiğini belirtiyorlar. Bundan dolayı da şirket, lansmanı yine erteleme hatta iddialara göre iptal etme kararı aldı.

Samsung Galaxy S21 FE
Kaynak: Evan Blass

Samsung, son zamanlarda katlanabilir telefon araştırmalarına yoğun ilgi gösteriyor. Bu doğrultuda şirket, Galaxy Z Flip 3’e beklenenden daha fazla ilgi gösterildiğini söylüyor. Bundan dolayı da söylentilere göre Samsung, Galaxy S21 FE modelini iptal etmeyi düşünüyor.

Araştırmacılar, Samsung yetkililerinin katlanabilir telefonların, Galaxy S21 FE modelinden daha yoğun ilgi göreceklerini düşündüklerini belirtiyorlar. Bundan dolayı da şirket, bu model yerine katlanabilir telefonlara yoğunlaşmayı düşünüyor.

Bunun dışında Samsung, yakın zamanda Galaxy S22 serisini tanıtacak. Bundan dolayı da şirket, S21 serisinin yeni bir modelini tanıtmak istemiyor gibi gözüküyor.

Tabii ki bunların hepsi şimdilik araştırmacılar tarafından ortaya atılan iddialardan ibaret. Samsung tarafından henüz konu hakkında net bir açıklama yapılmadı. Fakat lansmanın iptal edildiği iddiaların yaygınlaşmasıyla Samsung, yakın zamanda bir açıklama yapacaktır.

Sizler Galaxy S21 FE hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Samsung, merakla beklenen modeli iptal edecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.