Samsung Galaxy S21 FE Tanıtım Tarihi Ertelendi

2021 yılı teknoloji şirketleri için pek iç açıcı geçmiyor. Bilindiği gibi birçok şirket çip sıkıntısı yaşadığı için üretim süreçlerinde aksaklık yaşıyorlar. Samsung da bu şirketlerden birisi. Bir süredir şirketin çip sıkıntısı yaşadığı için birkaç telefon modelinin üretimini durduracağı söyleniyordu. Şimdi ise yapılan yeni bir araştırmaya göre Samsung, Galaxy S21 FE tanıtım tarihini erteleme kararı aldı.

Samsung, geçtiğimiz haftalarda ortaya atılan iddialar hakkında bir açıklama yapmıştı. Şirket, çip sıkıntısı yaşayıp yaşamadıklarını net olarak belirtmese de bazı modellerin üretim süreci hakkında değerlendirme yapacaklarını belirtmişti. Bunun dışında haziran ayının başında ise Galaxy S21 FE modelinin tanıtımının gecikmeyeceği açıklandı.

Fakat işler, şirketin planladığı gibi gitmedi. Samsung araştırmacıları tarafından ortaya çıkarılan bir rapora göre Samsung, Galaxy S21 FE modelinin tanıtım tarihi Ağustos 2021 yerine Ekim 2021 olarak değiştirdi.

Samsung Galaxy S21 FE

Bilindiği üzere Samsung, bir süredir Galaxy S21 FE isimli yeni amiral gemisi telefonunu tanıtmaya hazırlanıyor. Telefonun teknik özellikleri geçtiğimiz günlerde sızdırılmaya başlanmıştı.

Telefonda 6.41 inç büyüklüğünde 120 Hz bir ekran mevcut. Bunun dışında telefonun işlemci kısmında ise Snapdragon 888 var. Samsung, bellek kısmında ise kullanıcılarına 6 GB ve 8 GB RAM bulunan seçenekleri sunacak.

6 GB RAM bulunan modelde 128 GB dahili depolama alanı mevcutken 8 GB RAM bulunan modelde ise 256 GB dahili depolama alanı mevcut.

Samsung, telefonun arka kamerasında üçlü bir kamera kullanmayı tercih ediyor. Bunun yanı sıra ön kamerada ise 32 MP çözünürlüğünde bir kamera mevcut olacak.

Samsung Galaxy S21 FE
Evan Blass tarafından paylaşılan Samsung Galaxy S21 FE görüntüsü

Telefonun batarya kısmında da 4500 mAh kapasiteli bir batarya mevcut. Bu da telefonun kullanıcılarını memnun edecek bir kullanım süresi sunacaktır. Ayrıca telefon, Android 11 ile gelecek.

Samsung, en çok telefonun fiyatıyla piyasada adından söz ettirecek gibi duruyor. Çünkü iddialara göre şirket, Galaxy S21 FE modelini 600-750 dolar arası bir fiyata satışa çıkartacak.

Bunun dışında Samsung araştırmacıları tarafından söylenen bilgilere göre şirket, telefonu ilk olarak ABD ve Avrupa pazarında satışa çıkartacak.

Söylenenlere göre Samsung, çip sorunu yüzünden sadece telefonun tanıtım tarihini ertelemedi. Bunun dışında şirket, telefonu sınırlı sayıda üretme kararı aldı. Tabii ki bu bilgiler şimdilik Samsung araştırmacıları tarafından ortaya atıldı. Şirket, konu hakkında net bir açıklama yapmadı.

Sizler Samsung Galaxy S21 FE hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce dünya genelinde yaşanan çip sorunu, Samsung’un üretim politikasını nasıl etkileyecek? Sizler de görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.