Samsung Galaxy Buds 2 Görselleri Sızdırıldı

Samsung, kısa bir zaman sonra yeni bir kablosuz kulaklık tanıtmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz aylarda tanıtılacak olan Galaxy Buds 2, Galaxy giyilebilir cihazlar uygulamasında gözükmüştü. Bundan sonra kulaklığın özellikleriyle alakalı bazı özellikler sızdırılmaya başlandı. Şimdi ise araştırmacı Evan Blass tarafından Samsung Galaxy Buds 2 görselleri sızdırıldı.

Bazı özellikleriyle Samsung hayranlarını üzen Galaxy Buds 2, görselleriyle de hayal kırıklığına uğrattı. Çünkü Galaxy Buds 2’nin tasarımı, serinin bir önceki modeli olan Galaxy Buds tasarımına çok benziyor.

Galaxy Buds 2

Samsung, geçtiğimiz aylarda Galaxy Buds serisinin ilk modelini piyasaya çıkartmıştı. Kulaklık, üst düzey modellere göre biraz daha uygun bir satış fiyatına sahip. Bu yüzden de kulaklık, insanların ilgisini çekmişti. Ancak kulaklıkta ANC (aktif gürültü önleme özelliği) bulunmuyordu. Bu da kulaklığın satış miktarını biraz düşürmüştü.

Şirket, şimdi ise serinin yeni modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Galaxy Buds 2, sızdırılan özelliklere göre ilk modele kıyasla biraz daha gelmiş performans gösterecek diyebiliriz. Ancak iddialara göre bu modelde de ANC özelliği bulunmayacak. Bu da kulaklığın satış sayısını etkileyen en önemli faktörlerden birisi olacaktır.

Araştırmacı Evan Blass, şimdi de kulaklığın görsellerini sızdırdı. Sızdırılan Samsung Galaxy Buds 2 görselleri incelendiğinde Samsung, tasarım anlamında serinin ilk modeline kıyasla pek bir değişiklik yapmamış gibi duruyor. Şirket, kulaklığın şarj kutusunun tasarımı neredeyse tamamen değiştirmiş. Ancak Galaxy Buds 2’nin tasarımı ile Galaxy Buds tasarımı fazlasıyla benziyor.

https://twitter.com/evleaks/status/1412314667242987520?s=20

Samsung’un hem tasarım hem de özellik konusunda büyük değişikliklere gitmemesi, hayranları tarafından olumsuz karşılanacak gibi gözüküyor. Kullanıcılar, Galaxy Buds 2’de en azından ANC özelliğinin bulunmasını bekliyorlardı.

Ancak bazı araştırmacılar kulaklıkta ANC özelliğinin bulunmayacağını belirtiyorlar. Bunun yanı sıra bazı araştırmacılar ise kulaklıkta bu özelliğin mevcut olduğunu söylüyorlar.

Geçtiğimiz günlerde sızdırılan bilgilere göre Samsung, kulaklığı 180-200 € arasında bir fiyata satmayı planlıyor. Eğer kulaklıkta ANC özelliği bulunursa bu fiyat anlayışla karşılanacaktır. Ancak Samsung, kulaklığa ANC özelliği eklemeden böyle bir fiyat belirlediyse yoğun tepki görecektir.

Kulaklık ile alakalı detaylı ve net bilgilerin 11 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan Galaxy Unpacked etkinliğinde açıklanması bekleniyor. Ayrıca söylentilere göre Samsung, bu etkinlikte Galaxy Z Fold3, Galaxy Z Flip3 ve Galaxy Watch 4’ün tanıtımını da gerçekleştirecek.

Sizler Samsung Galaxy Buds 2 hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Samsung, yeni Galaxy Buds modeli ile kullanıcılarını memnun edebilecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.