Resident Evil Village: Capcom’dan 25. Yıl Hediyesi

Resident Evil Village oyununu ilk olarak Playstation 5 tanıtımında görmüştük ve oyuncular arasında büyük bir heyecana sebep olmuştu. Oyunun yapımcı firması olan Capcom, Resident Evil Showcase adlı tanıtımda sunduğu oynanış videosu ile bizleri bu evrenin korku dolu atmosferine yavaş yavaş hazırladı.

Resident Evil Village ile Resident Evil 4 arasında büyük bir ilişki bulunuyor. Resident Evil 4 oyunundan oldukça iyi tanıdığımız Ethan Winters, bu oyunda da bizlerle birlikte olacak.

Buna ek olarak, Resident Evil Village’ın ne zaman çıkacağı ve hangi platformlarda yer alacağı hakkındaki bilgiler de netlik kazanıyor. Buna göre, yeni Resident Evil oyunu Mayıs’ta oyuncularla buluşacak.

Bir Oyundan Daha Fazlası

Capcom, oyunun 25. yıl dönümünü kutlamak amacıyla gerçekleşen etkinlikte sürpriz bir duyuru yaptı. Şirket, çok oyunculu Resident Evil Re:Verse oyununu duyurdu. Ayrıca, bu duyuru ile birlikte birkaç detayı daha açığa çıkardı. Capcom, çevrimiçi deneyimine ek olarak PlayStation ve Xbox oyuncularını sevindirecek bir haber daha verdi.

Haberde belirtilen bilgiler, Resident Evil Village satın alan oyuncuların Resident Evil Re:Verse oyununa da ücretsiz olarak sahip olacağı yönünde. Buna göre, PlayStation 5 sürümünü satın alan oyuncular PS4 üzerinden, Xbox Series X sürümünü satın alan oyuncular Xbox One üzerinden oyunu oynama fırsatına erişecek. Fakat, oyunun çıkış tarihi tam olarak bilinmiyor.

Resident Evil Village’a geri dönelim. Kısaca oyunun hikayesine değinirsek, adından da belli olduğu gibi bir köyde geçiyor. Oyunda, Ethan Winters karakteri kaybolan kızını arıyor. Ancak bu yolculukta mutasyona uğramış köylülerden vampirlere ve kurt adamlara kadar bir dünya yaratık bizi yalnız bırakmıyor.

Şu anda ön siparişleri açılan oyunun oynanış videosu ise şöyle:

Resident Evil Village Çıkış Tarihi

Serinin yeni oyunu Resident Evil Village, 7 Mayıs 2021 tarihinde oyuncularla buluşacak. Aslında, PlayStation 5’in tanıtımı sırasında gösterilmesiyle oyunun çıkışına dair beklentiler zaten bu yöndeydi. Capcom şirketi büyük bir erteleme yapmadan yeni Resident Evil oyununu oyunculara sunmayı hedefliyor. Fakat, başarılı olabilecekler mi? Bunu ancak önümüzdeki günlerde görebileceğiz.

Resident Evil Village Hangi Platformlarda Çıkacak?

Oyun Cyberpunk 2077 gibi, birçok platformda oyuncularla bir araya gelecek. PC, PS4, PS5, Xbox Series X/S ve Xbox One ile çıkışını yapacak. Ayrıca, oyunu PS4 veya Xbox One için alan oyuncular için de müthiş bir haber var. Bu konsollar için gerçekleşen satışlar bir üst seviye konsollara yükseltilebilir olacak. Üstelik ücretsiz olarak.

Resident Evil Village

Resident Evil Village Sistem Gereksimleri Neler?

Birçok platforma gelecek olan oyunun sistem gereksinimleri merak konusu olmaktan çıktı diyebiliriz. Eski nesil konsollarla oynanabilir olması aslında oyunun beklenenden biraz daha düşük bir sistem gereksinimi isteyebileceğini akıllara getiriyor. İşte, Resident Evil Village’ın sistem gereksinimleri:

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core i3-560 veya AMD Phenom II X4 805İşlemci: Intel Core i5-4670K veya AMD Ryzen FX-8370
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 750 Ti veya AMD Radeon R7 360XEkran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 veya AMD Radeon RX 580 8 GB
Sistem Belleği (RAM): 4 GB RAMSistem Belleği (RAM): 8 GB RAM
Depolama gereksinimi: 40 GB boş hard disk alanıDepolama gereksinimi: 40 GB boş hard disk alanı
DirectX 11 destekleyen ekran kartıDirectX 11 destekleyen ekran kartı
İşletim Sistemi: Windows 7 64 bitİşletim Sistemi: Windows 10 64 bit

Oyunun Fiyatı Ne Durumda?

Ön siparişe açılan oyun Xbox için 485 TL, PlayStation için 499 TL’ye satılıyor. Ancak, PC için 279 TL gibi bir fiyat etiketi ile geliyor. Aslında, Resident Evil Village, yeni nesil oyunlara göre daha iyi bir fiyata sahip. Bu nedenle, oyun şimdiden ön siparişleri doldurdu diyebiliriz.

Resident Evil Village

Oyuncular tarafından oldukça beğenilen bir korku serisi olan Resident Evil, neredeyse her çıkışında yaptığı gibi bu sefer de zirveye oynayacak gibi duruyor. Buna ek olarak şirketin ufak sürprizleri de oyuncuları mutlu ediyor. Peki, siz yeni Resident Evil oyunundan neler bekliyorsunuz? Oynanış videosu bize göre gayet güzel fakat sizleri tatmin etti mi? Ön siparişler için yerinizi ayırttınız mı?

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye ve oyunlara büyük ilgisi olan Ankara Üniversitesinde bir Amerikan Edebiyatı öğrencisi.