Reddit Talk için Geliştirilen Yeni Özellikler Tanıtıldı!

Son zamanların yükselen popüler platformlarından Reddit, 2021’de Clubhouse benzeri sesli sohbet hizmeti Reddit Talk ile öne çıkmıştı. O dönemden beri güncellemelerine devam eden Reddit Talk; web için canlı ses özelliği, geçmiş oturumların kayıtları, yorumlar ve emojiler ile faaliyet gösteriyordu. Şimdilerde bir takım güncellemelerini sunan Reddit, Talk için ev sahiplerinin dinleyiciler ile daha iyi iletişim kurmasını sağlıyor.

Reddit Talk, yeni keşif özellikleri ile güncellemelerini yükseltmeye devam ediyor. Bu yeni güncellemeler arasında ses efektleri için yeni bir ses tahtası yer alıyor. Aynı zamanda toplantı sahiplerinin konuşmaları için üç konu seçmesine olanak sağlayan konu seçici bölümü yer alıyor.

Ayrıca Reddit, Talk sunucuların profillerinden doğrudan canlı şovlar başlatmasının yolunu da test etmeye başladı. Hatta şirket, yeni sunucuların ses programlarını bulmasına yardımcı olacak bir programdan da bahsetti. Reddit Talk Host adı verilen programın ise 11 Temmuz’da başlayacağı öngörülmektedir.

Tüm güncelleme dizisi, platforma katılımın daha da arttırılması amacıyla yapılmaktadır. Şu anda ise uygulamada on milyondan fazla kullanıcı yer alıyor. Şirket, geçen yıl ilk çıkışından bu yana çeşitli toplulukları tarafından kullanıldığını açıklamıştı.

Verilere göre platform, 500’den fazla moderatör ve ev sahibi tarafından kullanılmıştı. Hatta şubat ayında şirket, günlük aktif dinleyicilerinde yüzde 250’nin üzerinde bir büyüme olduğunu iddia etmişti. Tüm bunlarla birlikte gelen güncellemeler sayesinde Reddit, Clubhouse ile rekabet etmeyi amaçlıyor.

Reddit Talk için Geliştirilen Yeni Özellikler Platformun Kullanılabilirliğini Yükseltecek!

Reddit Talk için Geliştirilen Yeni Özellikler Platformun Kullanılabilirliğini Yükseltecek!

Şirket, yeni gelen güncellemeler ile birlikte deneyimleri daha zengin hale getirmeyi hedefliyor. Gelecek ay içinde Reddit Talk’da konuşmalara ekstra vurgu eklemeye yardımcı olacak özellikler yer alacak. Bu özellik, ses tahtası olarak öne çıkıyor. Ses tahtasının oyunlar gibi eğlenceli alanlar içinde kullanılabileceği öngörülmektedir.

Öte yandan ses tahtası özelliği, platformun masaüstü sürümünde yer alacak. Dahası özellik, müzik parçasına ek olarak başlatılacak sekiz farklı sese de yer veriyor. Bunlar; havalı korna, tada, drumroll, hüzünlü trombon, alkış, boing, cha-ching ve ba-dum-tss olarak ön plana çıkıyorlar. Ses yansıtıcısı ise yalnızca ana bilgisayarlar tarafından kullanılabiliyor. Bu nedenle dikkat çekmek için aniden bir korna sesi çalması mümkün olmayacak.

Reddit Talk, konu seçicisi ise bu ay içinde kullanıma sunuluyor. Bu yeni güncelleme sayesinde dinleyiciler, ilgilenebilecekleri canlı konuşmaları keşfedebiliyorlar. Ana sayfa akışındaki canlı çubuk ise kullanıcıların takip ettikleri ilgili toplulukların konuşmalarını öneriyor. Son olarak konuşmalar için en fazla üç konu seçilebilen toplantı sahipleri, daha fazla dinleyiciye ulaşabiliyorlar.

Kaynak: https://techcrunch.com/2022/06/23/reddit-upgrades-its-live-audio-product-reddit-talk-with-a-soundboard-new-discovery-features/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Girişimler odaklı araştırma yapmayı çok seviyor. Bir zamanların uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak analiz yapmaya bayılıyor. Teknoloji ile alakalı paylaşımların da takipçisi olarak analiz edip, yorumluyor.