Reddit GIF Yorumlarını Tüm Kullanıcılara Açıyor

Reddit GIF ile yanıt vermeyi tüm kullanıcılarına ulaştıracağını açıkladı. Uygulama üzerinde GIF yorumları ücretli bir özellik olarak yer alıyordu. Ancak platform, ücretli bir avantaj olarak yer alan GIF yorumları özelliği ile herkesin yorum yapmasına izin verecek!

Reddit tarafından yapılan açıklama ile birlikte bazı “subredditler” ve yorumlarda GIF’ler etkinleştiriliyor. Öte yandan Reddit GIF özelliği için Giphy’nin moderatörlüğünde oluşan koleksiyonu platforma entegre ediyor. Bu nedenle her ne kadar geniş kitlelerin kullanımına açılsa da tüm GIF’ler kullanıma açık olmuyor.

Şirket yorumlardaki GIF’lerin ve özel emojilerin popüler olduğunu gözlemledi. GIF’ler, Reddit’in yorum bölümlerine eklediği en son yükseltme avantajı olarak yer alıyordu. Yalnızca “Powerups” aboneliği için açık olan GIF seçenekleri şimdi herkesin kullanımına açılıyor.

Ayrıca yeni “subredditler” için GIF yorumları seçeneği otomatik olarak aktif halde gelecek. Bir başka deyişle yeni açılan topluluklar, özelliği kapalı tutmak için devre dışı bırakma seçeneğini aktif hale getirmek zorunda.

Reddit GIF

GIF Seçenekleri Sınırlı Olacak

Günümüzde her ne kadar sosyal ağlar ücretli özelliklere ve premium katmanlara doğru geçiş yapsa da Reddit için durum aynı gözükmüyor. Daha iyi sohbetleri ve toplulukları güçlendirmeyi odağına alan Reddit, yorumlarda GIF seçeneklerini etkinleştiriyor. Böylece kullanıcılar, Giphy’nin onaylı GIF veritabanında arama yapabiliyor. Aynı zamanda GIF’i doğrudan Reddit’teki bir yoruma ekleyebiliyor.

Ancak GIF’ler Giphy’nin koleksiyondan seçiliyor. Bu nedenle tüm platformda yer alan tüm GIF’lere erişim sağlanamıyor. Buna rağmen yer alan geniş koleksiyon içerisinde seçim yapmanın mümkün olduğu ifade ediliyor.

Reddit, GIF hakkındaki yeni değişikle ilgili yaptığı açıklamada özelliğin popüler olduğundan bahsetti. Bu nedenle kanıtlanan popülerlik ile birlikte tüm toplulukların yorumlarında ‘satır içi GIF’ desteğini kullanıma sunduğunu açıkladı.

Daha önceden tüm avantajlar güçlendirme ile mümkün hale geliyordu. Bunlar; ücretli subreddit destekçileri için özel seçenekler, özel emojiler ve 1080p video desteğini içeriyordu. Şimdi ise şirket ücretli avantajları aşamalı olarak kaldırıyor gibi gözüküyor.

Bazı güçlendirme özelliklerinin popüler olduğuna dikkat çeken Reddit, GIF gibi özelliklerin geniş çapta kullanıma sunmanın gerekli olduğuna inanıyor. Aynı zamanda şirket, tüm özelliklerin bir abonelik türünde toplamanın uygun olmadığı sonucuna vardığını ifade ediyor.

Her ne kadar Reddit, ücretli topluluk aboneliği bileşenlerini eksiltse de diğer güçlendirme avantajları için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Kullanıcıların beklediği özelliklerden biri ise 1080p video desteği şeklinde belirtiliyor.

Kaynak: https://techcrunch.com/2022/07/13/reddit-gif-comments-powerups-rip/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Girişimler odaklı araştırma yapmayı çok seviyor. Bir zamanların uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak analiz yapmaya bayılıyor. Teknoloji ile alakalı paylaşımların da takipçisi olarak analiz edip, yorumluyor.