Razer Project Hazel Maskesini E3 2021’de Tanıttı!

Razer oyuncuların oldukça severek kullandığı bir marka. Sürekli yeni ürünler çıkaran şirket E3 2021 kapsamında birçok tanıtım gerçekleştirdi. Bunlardan en çok dikkat çekeni ise Razer Project Hazel oldu.

Razer Project Hazel aslında pandemi döneminde oldukça fazla kullandığımız maskelerin teknolojik bir örneği. Ancak içerdiği teknolojiler oldukça şaşırtıcı.

Maske hakkında çeşitli bilgiler geçtiğimiz aylarda Razer tarafından paylaşılmıştı. Ancak, E3 2021 ile daha fazla detay sunuldu.

Razer’ın ürettiği maske sayesinde konuşurken sesiniz dışarıya hoparlörler ile iletiliyor. Ayrıca maske şeffaf bir tasarım ile geliyor.

Aynı zamanda maskenin iç kısmında bir aydınlatma ve buğu önleyici kaplama yer alıyor. Şirketin tanıttığı bu ilginç ürünü Instagram üzerinde bulunan AR Filtre ile denemeniz mümkün.

Ocak ayından bu yana gündemde olan Razer maske bir çıkış tarihine kavuşmuş durumda.

Razer CEO’su Min-Liang Tan maskenin bu yılın 4. çeyreğinde satışa sunulacağını belirtti. Ayrıca maskeden oldukça az sayıda bulunacağını da sözlerine ekledi.

Razer-Maske
Sınırlı sayıda satış 4. çeyrekte!

Pandemi Teknoloji Şirketlerine Yön Veriyor!

Pandemi döneminde yaşanan zorluk ve ihtiyaçlar şirketlerin geliştirmelerine yön veriyor. Örneğin, oldukça fazla kişinin evden çalıştığını veya dersine girdiğini düşünen teknoloji şirketleri yeni tanıttıkları kulaklarında aktif gürültü engelleme özelliğine yer veriyor.

Ayrıca giyilebilir teknoloji cihazları da birtakım gelişmeler karşımıza çıktı. Örneğin, bazı akıllı saatler kanda bulunan oksijen seviyesini ölçebiliyor.

Zoom gibi uygulamalar ise pandemi ile birlikte oldukça kullanılıyor. Ders ve toplantı gibi durumlarda gereken ihtiyaçlara yönelik çözümler kullanıcılara sunuyor.

Bu konuda her şirket elinden geleni yapıyor. Yakın zamanda tanıtımı gerçekleşen iOS 15 ile Apple da Zoom’a rakip olabilecek nitelikte özellikleri tanıttı. Bu özelliklerin başında gürültü engelleme, ekran paylaşımı gibi araçlar yer alıyor.

E3 2021 kapsamında Razer’ın bir maske tanıtması kesinlikle beklenmiyordu. Şirketin her zaman olduğu gibi oyunculara yönelik tanıtımlarla dikkat çekmesi beklenmekteydi.

Ancak şirketin CEO’su yeni gelişmeleri duyururken Razer Maske hakkında detayları da paylaştı. Böylece pandemi döneminin etkilerini gördüğümüz bir diğer ürün de Razer cephesinden geldi.

Ürünün oyuncular ve kullanıcılar tarafından nasıl bir tepki alacağı merak konusu. Özellikle son yıllarda hayatımıza giren maske konusunda çalışma yapan farklı teknoloji şirketleri de mevcut. Ancak bir oyun firmasının böylesine bir etkinlikte maske tanıtımına yer vermesi oldukça şaşırtıcı bir durum.

Sizler Razer’ın geliştirdiği maske hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.