Rainbow Six Mobile, Resmi Olarak Tanıtıldı!

Dünyanın en büyük oyun geliştiricilerinden Ubisoft, Rainbow Six serisi ile birçok oyuncunun gönlünde taht kurdu diyebiliriz. Oldukça yoğun ilgi gören seri, önümüzdeki günlerde daha da popüler hale gelecek diyebiliriz. Çünkü Ubisoft, yakın zamanda oyunun mobil sürümünü geliştireceklerini doğrulamıştı. Bunun üzerine şirket, yaptığı yeni bir duyuruyla birlikte Rainbow Six Mobile sürümünü resmi olarak tanıttı.

Bilindiği üzere Ubisoft, bir süredir mobil oyun sektörü üzerindeki çalışmalarına hız kazandırmıştı. Bunun üzerine şirket, Rainbow Six Mobile ile birlikte mobil oyun sektöründe ciddi bir yükselişe geçmeyi hedefliyor. Bu kapsamda Ubisoft, mobil oyunculara Rainbow Six Mobile ile birlikte mobilde gerçek bir Rainbow Six Siege deneyimi yaşayacaklarını vadediyor. Şimdiden yoğun bir ilgi gören oyun, yapılan duyuruyla birlikte test sürümüyle oyuncularla buluşmaya başladı.

Rainbow Six Mobile Oyuncularla Buluşuyor!

Mobil oyun sektörü, son yılların en çok yükselen sektörlerinden birisi diyebiliriz. Oyuncular, artık oyunları her an yanlarında bulunan akıllı cihazlarında oynamayı tercih ediyorlar. Oyun geliştiricileri de bu kapsamda mobil oyun sektöründeki çalışmalarına ağırlık vermeye başladılar. Dünyanın en büyük oyun geliştiricilerinden Ubisoft, bu şirketlerin başında geliyor.

Bilindiği üzere mobil oyuncuların birçoğu, FPS ve benzer türdeki oyunlara ilgi gösteriyorlar. Durumun farkında olan Ubisoft, bu alanda daha fazla geri kalmak istemedi. Bu kapsamda şirket, yakın zamanda popüler oyun serisi olan Rainbow Six ile mobil oyuncularla buluşacağını doğrulamıştı.

Bunun üzerine oyuncular, merakla Ubisoft tarafından yapılacak açıklamayı beklemeye başladılar. Şirket, oyuncuları daha fazla bekletmeden yaptığı yeni bir duyuruyla birlikte Rainbow Six Mobile’ı tanıttı. Yapılan tanıtıma göre oyun, Rainbow Six Siege ile benzer özelliklere sahip. Bu kapsamda geliştiriciler, oyunun hikayesini saldıran ve savunan iki takım üzerine kurguladılar.

Bunun yanı sıra şirket, oyunun oynanabilirlik ve grafik kalitesine büyük bir önem verdiklerini belirtiyor. Böylece Ubisoft, mobil oyunculara kusursuz bir FPS oyunu deneyimi sunmayı vadediyor. Yapılan açıklamada şirket, bilgisayar ve oyun konsollarında serinin oyunlarını oynayan oyuncuları mobile yönlendirmeyi planlamadıklarını belirtiyor. Çünkü Ubisoft, var olan oyuncuları mobile yönlendirmekten ziyade mobil platformdan yeni oyunculara hitap etmeyi amaçlıyor.

Şirket, oyunun Android ve iOS platformlarında oyuncularla buluşacağını açıkladı. Bunun yanı sıra yapılan açıklamayla birlikte oyun, test sürecine katılmak isteyen oyuncuların erişimine açıldı. Ancak Ubisoft, yapılan açıklamada oyunun tam sürümünün ne zaman oyuncularla buluşacağını belirtmedi. Yine de test sürümüne geçilmesi, oyunun tam versiyonunun yakın zamanda geleceğini gösteriyor diyebiliriz.

Kaynak: https://www.ubisoft.com/en-gb/game/rainbow-six/mobile

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.