Pinterest VSCO’yu Satın Almak İçin Görüşmeler Yapıyor

En çok kullanılan görsel paylaşma platformlarından birisi olan Pinterest, fotoğraf uygulaması VSCO’yu satın almak için harekete geçti. The New York Times tarafından yapılan habere göre, Pinterest olası bir satın alma işlemi için VSCO ile görüşmeler içinde. Ayrıca, habere göre iki şirket de konuyla ilgili yorum yapmayı reddetti.

The New York Times, açıklama yapma yetkisi olmayan ismi belirsiz kaynakların anlaşmanın fiyatı hakkında bir bilgi sağlamadığını söylüyor. Ancak, şirketlerin değerleri göz önüne alındığında tahmini bir rakam ortaya çıkabilir. VSCO 90 milyon dolarlık bir değere sahipken Pinterest’in değeri ise 550 milyon dolar. Ayrıca bu kaynaklar, herhangi bir satın alma işleminin gerçekleşmeyebileceğini de belirtiyor.

Instagram’ın ardından en önemli fotoğraf paylaşma uygulamalarından birisi Pinterest. Fotoğraf paylaşımı konusunda son derece başarılı olan platform, düzenleme konusunda bazı eksiklere sahip. Tam burada devreye VSCO giriyor. Özellikle genç yaştaki kullanıcılara sahip fotoğraf uygulaması, Pinterest’in Instagram karşısında daha ciddi bir rakip olmasını sağlayabilir. Şu an ise Pinterest’in en çok kullanıldığı alan düzenleme, organizasyon vb. konular oluyor.

VSCO Nedir?

VSCO ya da Visual Supply Company, Joel Flory ve Greg Lutze tarafından üretilen ücretsiz bir fotoğraf uygulamasıdır. Android ve iOS cihazlarda kullanılabilen uygulama VSCO Cam adıyla da bilinir.

Bu uygulamanın kullanıcıları, VSCO üzerinden çektikleri fotoğrafları düzenleyecek çeşitli araçlara sahiptir. Bu düzenleme araçları ve filtreler sayesinde VSCO en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alır. Ayrıca rakiplerinin aksine platformda paylaşılan fotoğrafları beğenme seçeneği sunulmaz. Buna ek olarak, takip etme kavramı VSCO uygulamasında yer almaz.

Uygulama üzerinden fotoğraf çekmek ve daha önceden çekilmiş bir fotoğrafı uygulama üzerinden düzenlemek mümkün. Ayrıca, sadece fotoğraf değil, video ve GIF düzenlemeleri de uygulama üzerinden yapılabilir.

Pinterest-VSCO-Satin-Almak-Icin-Gorusuyor
Görsel: VSCO

Tüm bu özelliklere sahip bir uygulamanın Pinterest tarafından talep görmesi oldukça normal. Fakat VSCO sözcüsü Julie Inouye, şirketin şimdilik büyümeye odaklandığını ifade ediyor. Ayrıca şirketin, farklı alanlardaki şirketlerle yaratıcı konular hakkında sürekli görüştüğünü ve söylentileri tartışmadığını da ekliyor.

Yorum yapmayı reddetseler de olası anlaşma iki şirkete de yardımcı olabilir. Özellikle Pinterest’in avantajına çevirebileceği anlaşma hakkındaki gelişmeleri takip edeceğiz. Şimdilik merak konusu olan soru şu; Pinterest, VSCO’yu satın almak için harekete geçiyor mu?

Siz de yorumlar kısmından konuyla ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.