Pinterest ile Tastemade İçerik Ortaklığı Kuruyorlar!

Pinterest ve Tastemade, içerik oluşturucuları için içeriği ve canlı akışı ölçeklendirme konusunda ortak oluyorlar! İçerik oluşturucu ağını genişletmenin bir parçası olan Pinterest ve yaşam tarzı içerik platformu Tastemade ortaklık yaptıklarını duyurdular. Tastemade ile yapılan stratejik ortaklık, içerik serilerini ve canlı yayınları ölçeklendirmek için ilk örnek oluyor. Uzun bir süreç için yapılan işbirliğinde ilk programlama ise bu yıl başlayacak.

Medya şirketi Tastemade, Pinterest’teki ilham verici içerikleri yönlendiren bir içerik oluşturucu olarak öne çıkıyor. Bu ortaklık ile dünya çapında akış programlama ve yüz yüze etkinlikler gerçekleştirilecek. Böylece Pinterest ve Tastemade, küresel olarak birbirlerinin güçlerinden faydalanacaklar. Bu doğrultuda Pinner’lara ilham verecek geniş bir program dizisi oluşturulacak.

Bu işbirliği sayesinde kullanıcılar, Pinterest ve Tastemade’in yaratıcılıklarını barındıran Fikir Pinleri, yeni içerik serileri ve canlı yayın akışlarını deneyimleyecekler. Ayrıca Pinterest ve Tastemade işbirliği sayesinde ilham verici içerikler ortaya çıkacaklar. Aynı zamanda Pinterest’deki içerik oluşturucuları, çeşitli bölgelerde yeni prodüksiyonlar ve aktivasyonlardan yararlanma şansına sahip olacaklar.

Pinterest ile Tastemade Çeşitli İçeriklerde Ortak Çalışacaklar!

Yapılan duyuruyla birlikte Pinterest yayın akışında 50 yeni şov planı yer alıyor. Bunlar, dünyanın her yerinde hem Tastemade hem de Pinterest içerik oluşturucu topluluklarında yer alacaklar. Dahası Tastemade’in stüdyolarında Pinterest TV için yeni canlı program akışları söz konusu. Pinterest TV için Tastemade’in canlı akış deneyimi ve yaratıcıları etkinleştirme de yardımcı olacağı çok açık. Bunun yanı sıra Pinterest İçerik Sorumlusu Malik Ducard, işbirliği ile ilgili şu açıklamaları yapıyor:

“Dünya genelindeki en büyük video ortaklarımızdan biri olan Tastemade, Pinterest’de ilgi çekici içerik oluşturmasından çok etkilendim. Pinterest’de içerik çalışmalarımızı ölçeklendirirken, mevcut ortaklığımızın doğal bir uzantısı ve Pinner’lara dünya genelinde daha fazla dilde ilham olmak için heyecanlanıyorum.

Malik Ducard
Pinterest ile Tastemade Çeşitli İçeriklerde Ortak Çalışacaklar

Tastemade, şu anda temel yaşam tarzı içerik sektörlerinde yer alıyor. Ancak Pinterest ile Tastemade arasındaki işbirliği ile birlikte iki platform da kategorilerini genişletmeyi hedefliyorlar. İki platformda da yer alacak kategoriler arasında Güzellik, Moda, Sağlık, Fitness, Ebeveynlik, Evcil Hayvanlar gibi içerik sektör alanları yer alıyor. Tastemade’in kurucu ortağı ve CEO’su Larry Fitzgibbon, bu ortaklığın küresel ölçekte hitap ettiğini ifade ediyor ve ekliyor:

“Tüketiciler, sevdikleri bir yaşam yaratmak ve bu konuda harekete geçme konusunda ilham vermede güçlü olan videoları benimsiyorlar. Medyadaki en büyük trendler video ve canlı akışta yer alıyor. Dolayısıyla bu işbirliği herkese hitap ediyor. Pinterest kullanıcıları ile etkileşim konusunda uzun bir geçmişimiz var. Daha fazla Pinner ve video hikaye anlatımı ile gerçeğe dönüşmesinden heyecan duyuyoruz.”

Larry Fitzgibbon

Tastemade, dünyanın dört bir yanında bulunan stüdyolarında yüz yüze içerik oluşturucu etkinlikler gerçekleştirecek. Aynı zamanda eğitim oturumları düzenleyecek. Bu oturumlarda içerik oluşturucular için topluluk oluşturma etkinlikleri, içerik oluşturucu aktivasyonları ve yüksek kaliteli video hikaye anlatımı yer alacak.

Sizler de Pinterest ve Tastemade arasındaki gerçekleştirilen ortaklık hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://newsroom.pinterest.com/en/post/pinterest-and-tastemade-partner-on-scaling-creators-content-and-live-streaming-around-the

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Girişimler odaklı araştırma yapmayı çok seviyor. Bir zamanların uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak analiz yapmaya bayılıyor. Teknoloji ile alakalı paylaşımların da takipçisi olarak analiz edip, yorumluyor.