Others Kurucu Ortağı Samed Torun ile Röportaj

Others Kurucu Ortağı Samed Torun
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Geçtiğimiz günlerde Others kurucu ortağı Samed Torun ile gerçekleştirdiğimiz keyifli sohbet/röportaj’ın videosu ile sizleri baş başa bırakmadan önce, bilmeyenler için Others ve Samed’in hikayesinden kısaca bahsetmek istiyoruz.

Others Nedir?

Others (site adresi sebebiyle OthersApp olarak da bilinen), üniversite öğrencileri ile geçici işleri olan işverenleri bir araya getiren bir pazar yeridir. Bu platform sayesinde hem üniversite öğrencileri ek gelir elde etmekte, hem de işverenler ihtiyaç duydukları genç kitleye ulaşabilmektedir.

Çeviri, logo tasarımı, içerik oluşturma, gündelik işler ve anket işleri, Others platformunda çözüm bulabileceğiniz görevlerin sadece bazıları. Örneğin; evinizin düzenini değiştirmek istiyorsunuz ancak birinin yardımına mı ihtiyacınız var? Others’a konuyu anlatan bir görev açın, bütçenizi belirtin ve onlarca üniversite öğrencisi gencin görevinize talip olduğunu görün.

Others Nasıl Kuruldu?

Others, 2016 yılında Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri olan Samed Torun ve Gizem Kaya tarafından, her başarılı girişimin ortak hikayesi olan, bir ihtiyaç sonrasında kuruldu.

Kurucu ortakların bir elektrik ustası yerine, ihtiyacı olan basit bir işi üniversite arkadaşlarından birisine yaptırabileceği fikri Others’a hayat vermiş oldu.

Samed Torun Kimdir?

Samed Torun, 2018 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliğinden mezun olmuş bir girişimci.

İnşaat mühendisi olarak yaptığı saha ve ofis stajlarından sonra bu mesleğin kendisine göre olmadığını fark eden Samed, Others’ın geleceğini şekillendirmek üzere çalışmalarına devam ediyor.

Others Kurucu Ortağı Samed Torun ile Röportaj

Girişimlerde Yazılımcı Sorunları

Samed Torun’un röportaj sırasında belirttiği, Others’ın girişim sürecinde de onları en çok zorlayan kısmın yazılım ve yazılımcılar olduğuydu. Bu sorun her ne kadar tüm girişimler için geçerli olmasa da, yazılım geliştirme sürecinin ne kadar kritik olduğunu bir kez daha gösteriyor. Her ne kadar Others yaşadığı sorunlara rağmen ayakta kalmayı başarmış olsa da, diğer girişimlerin bu yazılımcı seçme konusunda dikkat etmesi gerektiğini ve yazılım geliştirme süreçlerinin iyi takip edilmesi gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Türk Girişimcilerin Korkulu Rüyası: Yatırımcılar

Samed Torun’un bahsettiği, aslında oldukça şikayetçi olduğu bir diğer konu da yatırımcılardı. Türk yatırımcıların girişimlere çok temkinli yaklaştığı, hiç risk almak istemedikleri için de çoğu girişimi geri çevirdiği inkar edilemeyecek bir gerçek sanırım.

Others’ı Sevin, Kullanın, Destekleyin

Others‘ı uzunca bir zamandır takip edip, kullanan bir kişi olarak, platformun konseptini gerçekten başarılı buluyorum. Umarım yakın gelecekte çok daha başarılı olurlar.

Samed’e bir kez daha teşekkür ediyorum bu keyifli sohbet için.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

Sinyal İşleme Teknolojisi Nedir? Ne İşe Yarar?

Sinyal İşleme Teknolojisi, modern dünyanın gelişen teknolojilerinin arasında yer almaktadır. Bu teknoloji, günümüzün eğlencesini ve yarının teknolojisini güçlendirmeyi hedefler. Biyoteknoloji ve sosyal

mobil-oyun-onerisi

Mobil Oyun Önerileri 34. Hafta – 2020 Yılı

Hepimiz oyun oynamayı seviyoruz ancak her zaman oyun konsolumuzun ya da bilgisayarımızın başına geçip oyun oynama fırsatını bulamıyoruz. Bu gibi durumlarda en

Behance nedir?

Behance Nedir? Tasarımcılara Özel Web Sitesi

Behance nedir? Behance, tasarımcılar için özelleşmiş yaratıcılık ve profesyonelliğin birleştiği, Adobe şirketine ait bir web sitesidir. İlk çıktığı zaman moda, grafik tasarım,

Yorum yapın