Oppo Watch 2 Resmi Olarak Tanıtıldı!

Hakkında oldukça fazla bilgi sızan ve uzun zamandır beklenen Oppo Watch 2, resmi olarak tanıtıldı. Yeni akıllı saat, özellikleri ile beğenileri toplayacak gibi gözüküyor. İki farklı sürüm ile piyasaya çıkan Oppo Watch 2 modellerinin detaylarına bakalım.

Geçtiğimiz dönemde ortaya çıkan sızıntılar yeni Oppo Watch 2’nin iki çip ile piyasaya çıkacağını gösteriyordu. Bu sızıntıların doğru olduğu bugünkü tanıtımın ardından ortaya çıktı.

Oppo Watch 2 Özellikleri

Yeni Oppo Watch 2, Qualcomm Wear 4100 işlemci ile kullanıcılarının karşısına çıkacak. Bunun yanı sıra Ambiq tarafından üretilen Apollo 4s de cihazda yer alacak. Cihazda iki işlemci bulunmasının sebebi ise performans ve pil.

Oppo, bu iki işlemcinin birlikte çalışması ile çok daha başarılı bir pil ömrü ve performans sunacağını iddia ediyor. Öyle ki, 46mm boyutundaki modelin 4 gün aralıksız çalışabileceği belirtiliyor. Üstelik, güç tasarrufu modunda bu süre 16 güne kadar ulaşıyor!

Pil ile ilgili dikkat çeken tek noktalar bunlar değil. VOOC 2.0 hızlı şarj desteği sayesinde 10 dakikada bir günlük kullanım düzeyine ulaşmak mümkün. Eğer bu iddialar doğruysa akıllı saatin neredeyse hiçbir pil sorunu yaşamayacağını söylemek mümkün.

Cihazla ilgili önemli bir nokta ise eSIM oluyor. Bilindiği üzere eSIM, akıllı saatlerin başka bir cihaza bağlı olmadan çalışmasını sağlıyor. 42mm ve 46mm boyutundaki her iki akıllı saat için de eSIM modellerinin olacağı ifade ediliyor. Bunun yanı sıra 42mm modelde yalnızca Bluetooth desteği sunan bir saat de mevcut.

Oppo Watch 2’nin ekranına bakacak olursak bizler kıvrımlı bir AMOLED panel karşılıyor. Birçok kullanıcı tarafından Apple Watch’a benzetilen bu panel 326ppi yoğunluğa ve 60Hz ekran yenileme hızına sahip. Ekranın boyutu ise 1.75 inç olarak ifade ediliyor.

Cihazın tasarımıyla ilgili belirtilebilecek bir başka nokta ise düğmeler oluyor. Oppo, ilk akıllı saat modelinde cihazın kenarına iki adet düğme koymuştu. Oppo Watch 2’de de bu tasarım değişmemiş gibi gözüküyor.

Oppo-Watch-2-Tanitim

Akıllı saatin özellikleri de rakiplerine zorlu anlar yaşatacak gibi duruyor. Akıllı saatler için standart haline gelen 24 saat kalp atışı takibi ve kan oksijen seviyesi ölçümü Oppo Watch 2’de yer alıyor. Buna ek olarak; uyku takibi, stres takibi ve yüzün üzerinde spor modu da saatte mevcut.

Oppo Watch 2, 5 ATM su geçirmezlik derecesine sahip. Bir başka deyişle, 50 metreye kadar basınca dayanabiliyor. Aynı zamanda yüzme derecesi olarak da ifade edilebilir. Bunun haricinde cihazda bir GPS de mevcut.

Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Oppo Watch 2’nin ön satışları Çin’de 27 Temmuz itibariyle başladı. Cihazın çıkış tarihi ise 6 Ağustos olarak ifade ediliyor. Ancak, bu tarihler yalnızca Çin için geçerli. Bu nedenle ülkemizdeki ve dünyanın geri kalanındaki çıkış için henüz bir şey söylemek güç.

Yalnızca Bluetooth’a sahip 42mm boyutundaki modelin fiyatı yaklaşık 200 dolar olarak ifade ediliyor. Bunun yanı sıra eSIM’e sahip 42mm boyutundaki akıllı saat 230 dolar; 46mm boyutundaki saat ise yaklaşık 310 dolar gibi bir etikete sahip.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.