Oppo Watch 2 Tanıtım Tarihi Açıklandı!

Akıllı saatler arasında iddialı bir konuma sahip Oppo, yeni cihazını tanıtacağı tarihi resmi olarak açıkladı. Paylaşılan görsele göre Oppo Watch 2 tanıtım tarihi 27 Temmuz olarak gözüküyor.

Daha önce sunduğu akıllı saat için oldukça olumlu geri dönüşler alan Oppo, yeni akıllı saatiyle de aynı başarıyı yakalamak istiyor. Henüz saat hakkında resmi bir bilgi paylaşmayan şirket, tüm özellikleri tanıtım etkinliğine saklamış gibi gözüküyor.

Buna karşılık Çin’de yer alan bir online alışveriş mağazasında Oppo Watch 2’nin tasarımı ve bazı özellikleri hakkında bilgiler yer alıyor. Ayrıca, işlemci, kamera ve oyun modları gibi ekstra özellikler de bu mağazada paylaşılan bilgiler arasında mevcut.

Henüz oyun modunun tam olarak ne anlama geldiği bilinmiyor. Ancak cihazda Apollo 4s çip bulunacağı ifade ediliyor. Bu çipin düşük güç modunda oldukça işlevsel olacağı tahmin ediliyor.

Bunun haricinde cihazlı ilgili bazı sızıntılar da gündeme geliyor. Oppo Watch 2, Snapdragon Wear 4100 ile kullanıcıların karşısına çıkacak gibi gözüküyor. Cihazın işletim sistemi ise ColorOS olarak ifade ediliyor. Ancak, daha uzun pil ömrü için ikinci bir RTOS ile satışa sunulacağı tahminler arasında.

Opponun Yeni Akıllı Saati ile İlgili Önemli Gelişme
Görsel: Oppo Watch

Oppo Watch 2 Özellikleri

Cihazın teknik özellikleri bunlarla sınırlı değil. Son zamanların en önemli konularından birisi olan eSIM desteği yeni Oppo Watch 2’de de yer alacak gibi gözüküyor. Üstelik, sadece eSIM’in değil LTE girişinin de akıllı saat kullanıcılarının beğenisine sunulacağı tahmin ediliyor.

Oyun ve kamera modlarının yanı sıra bazı yazılım değişiklikleri de yeni Oppo Watch 2 ile geliyor. Bunlardan en önemlisi Oppo Relax uygulaması oluyor. Kullanıcıların rahatlaması için kalp atışı ve nefes egzersizlerini kullanacağı tahmin edilen uygulama yeni Oppo Watch 2’nin en önemli özelliklerinden birisi.

Buna ek olarak yeni saat arayüzleri, stres takibi ve 16 GB gibi başarılı bir dahili hafıza yeni Oppo Watch 2’de yer alacak gibi gözüküyor. Cihazın iki farklı boyut ile satışa çıkacağı tahmin ediliyor. Küçük boyutun 42mm; büyük boyutun ise 46mm olması bekleniyor.

Oppo Watch 2 tanıtım etkinliğinde konuşulacak tek konunun yeni akıllı saat olmayacağı da ifade ediliyor. Şirket, yeni şarj teknolojilerinden de bahsedecek gibi gözüküyor. Paylaştığı gönderide “hızlıdan daha hızlı” bir şarj teknolojisinin sinyallerini veriyor.

Oppo Watch 2, özellikle pil ömrü, oyun modu gibi yeni özellikleriyle büyük heyecan uyandırıyor. 27 Temmuz tarihinde gerçekleşecek etkinlikte ortaya çıkacak bilgiler için takipte kalın! Eğer akıllı saat almak istiyorsanız önerilerimizi incelemeyi unutmayın.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.