Oppo Watch 2’nin Özellikleri Sızdırıldı

Oppo tarafından geliştirilen yeni Watch 2’nin teknik özellikleri sızdırıldı. İddialara göre yeni akıllı saat güçlü bir donanıma sahip olacak.

Oppo, akıllı saat üretimine geçtiğimiz sene başladı. Ortaya çıkarttıkları ilk model olan Oppo Watch, tasarım anlamında Apple Watch’a benzese de özellikleri tamamen farklıydı.

Geçtiğimiz sene satışa sunulan bu akıllı saat Wear OS ve Snapdragon Wear 3100 çip üzeri sistem kullanıyordu. Ancak bu sefer Oppo, işleri bir seviye daha yukarı taşıyacak gibi gözüküyor.

XDA Developers tarafından paylaşılan bilgilere göre; yeni Oppo Watch 2 işlemci olarak Snapdragon Wear 4100 SoC kullanacak. Ancak, işletim sistemi olarak Wear OS kullanmaya devam edecek.

Bu karar son derece akla yatkın geliyor. Geçtiğimiz günlerde Samsung da akıllı saatlerinde Wear OS kullanacağını açıklamıştı. Google’ın işletim sistemi akıllı saat üreticileri için sık kullanılan bir tercih olarak karşımıza çıkıyor.

Şimdiye kadar Snapdragon Wear 4100 kullanan tek akıllı saat Mobvoi TicWatch Pro 3. Ülkemizde de satışta olan bu model Snapdragon serisinin en güncel işlemcisine sahip.

İşlemcideki güçlendirmenin yanı sıra yeni Oppo Watch 2’nin depolama özellikleri de artacak gibi gözüküyor. İddialara göre Oppo Watch’da 8 GB olarak karşımıza çıkan depolama Oppo Watch 2 ile birlikte 16 GB’a yükselecek.

Bunun haricinde cihazda elektronik SIM desteği olacağı da belirtiliyor. Bu da yeni Oppo Watch 2’nin şebeke bağlantısı sunabileceğini gösteriyor.

Opponun Yeni Akıllı Saati ile İlgili Önemli Gelişme

Oppo Watch Yazılım Anlamında da Gelişiyor

Cihazın boyutu ve renkleri için de iddialar mevcut. 7 farklı model ile karşımıza çıkacağı tahmin edilen Oppo Watch 2 için iki farklı boyut seçeneği var. 42mm ve 46mm’lik modeller için şimdiye kadar açığa çıkan toplam altı farklı renk yer alıyor.

Bunun haricinde ürünün yazılım anlamında da yenilikler sunacağı ifade ediliyor. Özellikle stres ve rahatlama konusunda birtakım geliştirmeler üzerine çalıştığı iddia ediliyor. Buna ek olarak iddialara göre Oppo, Watch 2 ile yeni saat temaları da geliştiriyor.

Ayrıca, Oppo’nun son günlerde yeni bir akıllı saat geliştirdiğine dair tek haber bu değil. İddialara göre şirket yeni Oppo Watch Free üzerinde de çalışıyor. Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’nden Oppo Watch Free ismi için başvuru yapan şirketin yeni saatine hazırlık yaptığı tahmin ediliyor.

Sızdırılan bu bilgilerin yeni Oppo Watch Free’ye ait özellikler olması da bir olasılık. Ancak, tüm bu iddiaların doğrulanması için şirketin açıklamasını beklememiz gerekiyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.