OPPO Watch 2 için Yeni Görseller ve Bilgiler Sızdırıldı

OPPO 27 Temmuz’da yeni akıllı saati olan OPPO Watch 2 için bir tanıtım gerçekleştirecek. Fakat tanıtımdan iki gün önce saatin özellikleri ve görselleri sızdırılmış durumda. Bu tarz sızdırmaları daha önce de yapan Evan Blass yine Twitter hesabı üzerinden OPPO akıllı saat için de bir paylaşım yaptı.

OPPO’nun yeni akıllı saatine geçmeden önce ilk saate değinmek gerekiyor. İlk saat tasarım olarak Apple Watch ile oldukça benzerdi. Hatta neredeyse birebir kopyası da diyebiliriz. Bunu neden belirtiyoruz? Çünkü ikinci saatte de durum değişmedi. Yine tasarım olarak Appleı “örnek almış” diyebiliriz.

oppo watch 2 turuncu

Şu an için sızdırılan bilgilere göre OPPO bu saatinde Snapdragon Wear 4100 işlemcinin yanında yardımcı olarak Apollo 4s işlemci de kullanılıyor. Ayrıca 16GB dahili hafızaya da sahip olacak. Bu bilgileri zaten sizlerle daha önce paylaşmıştık.

Bunun yanı sıra OPPO Watch 2 saatin kasası alüminyum alaşımlı olacak. Bataryasının ise kaç mAh değerinde olacağı henüz bilinmiyor. Fakat daha önceden tek bir şarj ile 2-3 gün kullanılabileceğini açıklanmıştı.

Cihazda iki farklı ölçü mevcut. Bunlar 42mm ve 46mm. Bu sayede ince bilekli olanlar da düşünülmüş gibi gözüküyor. Bunun yanı sıra cihazda iki farklı işletim sistemi mevcut. Bunlardan ilki ColorOS. Bu sürüm sadece Çin’de piyasaya sürülecek. Diğeri ise WearOS. Globalde kullanılacak olan WearOS zaten son dönemde çıkan akıllı saatlerde en çok tercih edilen işletim sistemi.

oppo watch 2 siyah

Saatte bir oyun modu bulunuyor fakat bununla ilgili detaylı bir bilgi henüz yok. Bunun haricinde aramalarınıza cevap verebilir, mesajları kontrol edebilir, kalp atış hızınızı ölçebilir ya da yakılan kalori miktarınızı belirleyebilirsiniz.

Bir de OPPO Relax uygulaması var. Bu uygulama sayesinde stres yönetimi daha kolay olacak. Meditasyon ve nefes egzersizlerinden aldığı verileri kullanıcılara ulaştıracak, hatta öneri verecek.

Apple’ı Geçti!

Counterpoint Technology Market Research’ün derlediği istatistiklere göre OPPO küresel akıllı telefon pazarındaki yerini güçlendirdi. OPPO’nun payı Huawei’nin ABD kaynaklı yaşadığı sıkıntılardan dolayı büyüyor. Mayıs ayında ise OPPO’nun küresel akıllı telefon pazarında Apple’ı solladığı tahmin ediliyor.

OPPO’nun payı Apple’a göre %15’e karşı %16’ydı. Xiaomi %14 ile dördüncü sırada yer alıyor. Fakat diğer analistlerin fikri Xiaomi’nin, Apple’ı geçerek yılın ikinci çeyreğinde zirveye çıktığı yönünde. Counterpoint’in belirlediği istatistikler sadece OPPO’ya ait değil. Aynı zamanda OPPO’ya bağlı olan OnePlus’ı da kapsıyor.

oppo satış grafiği

Sonuç ne olursa olsun OPPO Watch 2 ile akıllı saat sektöründe var olmaya devam ediyor. Ve bu saat kullanıcılar tarafından oldukça ilgi çekecek gibi gözüküyor. Tanıtımdan sonra ilerleyen günlerde Türkiye pazarındaki fiyatının da belli olmasıyla beraber ülkemizden ne kadar rağbet göreceğini hep beraber öğreneceğiz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!