Nintendo Switch OLED Modeli Resmi Olarak Tanıtıldı!

Aylardır, hatta yıllardır süren söylentilerden sonra sonunda Nintendo’dan müjde geldi. Nintendo Switch yeni OLED modeli haberi, Twitter’dan tanıtım videosu ile birlikte paylaşıldı!

Nintendo aynı zamanda bugün yeni bir güncelleme geldiğini duyurmuştu. Depolama sorununa yönelik iyileştirmenin bulunduğu güncelleme, yeni modelin söylentilerine de ışık tutmuştu.

Söylentiler, yeni modelin E3 2021’de çıkacağını gösteriyordu; ancak durum pek de öyle olmadı. Bundan dolayı, Nintendo’nun yeni modelini 2021 yılı içinde görmeyi pek beklemiyorduk. Ancak güncellemenin hemen sonrasında gelen haber, tam anlamıyla sürpriz oldu.

Tanıtım videosuna göre, Nintendo Switch OLED modeli 7 inç 720p ekrana sahip olacak. Aynı zamanda bu modelin 1080p desteği ise sadece TV üzerinden desteklenecek. Model çıkmadan önce dolaşan söylentiler arasında yeni bir Nvidia çip ve 4K desteği gibi özellikler vardı fakat durum öyle gözükmüyor.

Nintendo Switch OLED model
Yeni Nintendo Switch OLED Modeli
Görsel: Nintendo

Oldukça etkileyici gözüken yeni ekranın dışında model, masa üstü oyunlar için ayarlanabilir bir stand ile birlikte geliyor. Ayrıca 64 GB dahili depolama hafıza, yerleşik kablolu ethernet bağlantısı için yeni bir yuva ve geliştirilmiş ses sistemi de yenilikler içinde.

Standart Switch modellerinin 32 GB olduğunu düşünürsek, oyuncular yeni modelde depolama sıkıntısı çekmeyecek gibi gözüküyor. Eğer 64 GB depolama alanı yeterli olmazsa, diğer modeller gibi bu modelde de microSD kart kullanarak alanı genişletmek mümkün olacak.

Nintendo Switch OLED model port
Yeni Nintendo Switch OLED’de LAN girişi de yer alacak.
Görsel: Nintendo

Nintendo’nun açıklamasına göre, modelin 1080p desteğini kullanmak istiyorsanız HDMI üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için konsolda bir TV yuvası da mevcut.

Değişenler ve gelen yeniliklerin yanında, değişmeyen birtakım unsurlar da mevcut. Nintendo Switch’in yeni modelinde, diğerleri gibi pil süresi dayanıklılığı 9 saat olarak açıklandı. Tüm bunlarla birlikte, yeni model Nintendo Switch kütüphanesindeki mevcut tüm oyunlara uyumlu olacak. Ayrıca orijinal orijinal Joy-Cons’ların hepsinin bu modelde çalışacağının da altını çizmeliyiz.

Nintendo Switch OLED Modeli Ne Zaman Çıkacak?

Siyah ve beyaz renk seçenekleriyle sunulacak OLED modeli, 8 Ekim’de Amerika’da 350 dolaraa satışa çıkacak. Amerika’da satışa çıkacak olan konsolun Türkiye’de ne zaman ve hangi fiyatta satışa çıkacağı henüz kesin değil.

Nintendo Switch’in ülkemizdeki en gözde oyun konsolu olmadığını görmek zor değil. Her ne kadar durum dünyada farklı olsa da, cihazın ülkemize resmi olarak girişinin biraz daha uzun süreceği tahmin ediliyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yeni Nintendo Switch modeli hakkında heyecanlı mısınız? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.