Nintendo Switch Güncellemesi Yeni Özelliklerle Geliyor

Nintendo, depolama alanı hakkında yenilik içeren yeni yazılım güncellemesi 12.1.0 sürümünü tanıttı. Nintendo Switch güncellemesi oldukça küçük bir adım gibi gözükse de, birçok kullanıcı için epey kullanışlı olacak. İşte Nintendo Switch güncellemesi hakkında merak edilen detaylar.

Güncellemenin 12.1.0 versiyonuna baktığımızda, bellek sorununu iyileştirmeye yönelik birtakım adımlar atıldığını görüyoruz. Bu güncellemeden önce Nintendo Switch oyun konsolunun belleğinde yeterli alan olmadığında güncellemeler çalışmıyordu.

Aynı durum MicroSD kartlar için de geçerliydi. Dolayısıyla kullanıcıların büyük yama gelen oyunları oynamaya devam etmeleri için bazı oyunları silmeleri gerekiyordu. Bu kullanıcıların oyun oynama hevesini oldukça zorlayan bir durum.

Neyse ki Nintendo, şiddetle ihtiyaç duyulan veri iyileştirme güncellemesinin haberini bugün verdi. Yeni güncellemeye göre, artık oyuncular depolama alanı dolduğunda oyunu tamamen silmek yerine önceki sürümlerini silerek depolama alanı açabiliyor.

Depolama alanı sıkıntısı çeken oyuncular, oyunun yeni sürümünü indiremiyorsa o oyunun eski sürümünü silerek yenisine yer açabilir. Böylelikle yeni yamalar üst üste geldikçe doğan depolama alanı sıkıntısı ortadan kalkacak gibi duruyor.

nintendo switch

Kullanıcı deneyimini iyileştirme yolunda olumlu bir adım atan Nintendo, sorunları kökten çözmese de oldukça yardımcı olacak bir güncelleme getirdi. Kaldı ki, eski cihaz ve microSD kartlar için depolama sorunu, yenisiyle değiştirilmedikçe çözülecek gibi durmuyor. Çünkü; yeni oyunlar ve yazılımlar gün geçtikçe artan boyutlarla karşımıza çıkıyor.

Nintendo Switch kullanıcıları için bu güzel bir gelişme olsa da, bazı talepler hala sürüyor. Kullanıcılar, uzun süredir farklı avatar seçimi ve tema taleplerini iletiyor. Buna karşılık konu hakkında Nintendo tarafından bir yenilik gelmedi.

Nintendo Switch İçin Sırada Ne Var?

Nintendo Switch’in 12.1.0 güncellemesi sonrasında, sırada olduğu sorusu için bir takım söylentiler mevcut. Bir süredir yeni Nintendo Switch modeli hakkında söylentiler etrafta dolaşıyor.

Bloomberg tarafından çıkan paylaşılan habere göre, Nintendo Switch’in ana donanımı değişecek ve bu yenilik E3 2021 öncesinde çıkacaktı. Ancak Nintendo yeni model haberini vermese de, E3 2021’de yeni oyunlar tanıttı.

Bunun yanı sıra, yeni bir Switch modeli söylentisi oldukça eski olmasına rağmen şirket bunun hakkında bir açıklama yapmamakta ısrarcı. Bu da, söz konusu projenin varlığı hakkındaki şüpheleri güçlendiriyor.

nintendo switch

Görünüşe göre Nintendo Switch’in yeni bir modelini görmemiz yakın zamanda mümkün değil. Ancak önümüzdeki günlerde yeni söylentilerle karşılaşmamız mümkün.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Sizce Nintendo, yeni güncelleme ile depolama sorununa çözüm getirecek mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.