E3 2021 Nintendo Direct Etkinliğinde Tanıtılan Oyunlar

Oyunseverlerin merakla beklediği E3 etkinliği devam ediyor. Tamamen çevrimiçi bir şekilde gerçekleşen etkinlikte bugün sahne Nintendo’ya aitti. Nintendo, E3 2021 etkinliğinde hayranlarını sevindirecek yeni oyunları tanıttı.

Mario Party Superstars

Etkinlikte tanıtılan en önemli oyunlardan birisi Mario Party Superstars oluyor. Oyunun Nintendo 64 dönemindeki mini oyunları içereceği ifade ediliyor. Bu yönüyle oyuna, geçmiş oyunların yeniden güncellenmiş haliyle yeni bir oyunun karışımı demek mümkün.

Buna ek olarak Mario Party Superstars için en önemli duyuru çok oyunculu destek oluyor. Hem arkadaşlarınızla hem de dünyanın herhangi bir yerindeki başka bir oyuncuyla online olarak oynamak mümkün.

Mario Party’nin en eğlenceli yanlarından birisi olan rekabet unsuru Mario Party Superstars’da da yer alacak. Oyunun 29 Ekim tarihinde satışta olacağı belirtiliyor.

Metroid Dread

E3 2021 Nintendo Direct etkinliğinde tanıtılan bir diğer oyun da Metroid Dread oluyor. İki boyutlu bir platform oyunu olan Metroid Dread, 19 yıl sonra serinin devamını getiriyor.

Geçmiş dönemde geliştirildiği bilinen Metroid Prime 4 hakkında resmi bir açıklama gelmemişti. Ancak, E3 2021 etkinliğiyle birlikte Nintendo oyunu resmi olarak tanıttı.

Merakla beklenen oyun 8 Ekim tarihinde oyuncularla buluşacak.

WarioWare: Get It Together

Wario’nun başrolünde olduğu yepyeni bir oyun geliyor! Mario evreninin sevilen kötü kahramanını içeren mini oyunlarla dolu WarioWare: Get It Together, oldukça eğlenceli olacak gibi gözüküyor.

Ayrıca, iki oyuncuyla da oynanabilen WarioWare: Get It Together, arkadaşlarınızla oynamak için de oldukça uygun. Oyunun çıkış tarihi ise 10 Eylül olarak ifade ediliyor.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

The Legend of Zelda serisi de yeni oyunuyla karşımıza çıkıyor. Ancak merakla beklenen The Legend of Zelda: Breath of the Wild hakkında maalesef pek detay paylaşılmıyor.

Buna karşın, oyunun çıkış tarihinin 2022 yılında planladığı ifade ediliyor. Ayrıca, oyunla ilgili bir tanıtım videosu da karşımıza çıkıyor:

Shin Megami Tensei V

Tüm bu oyunlara ek olarak Switch konsoluna özel yeni bir oyun da bizleri karşılıyor. Shin Megami Tensei V, JRPG türünde bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. İlk olarak 2017 yılında karşımıza çıkan oyunla ilgili detaylı bilgiler E3 2021 Nintendo Direct etkinliğinde paylaşılıyor.

Büyük beğeni toplayacağı tahmin edilen Shin Megami Tensei V, 2 Kasım tarihinde satışta olacak.

Diğer Duyurular

  • Etkinlikte tanıtılan bir başka önemli ürün ise Zelda Game & Watch oluyor. The Legend of Zelda serisinin 35. yılını kutlamak amacıyla tanıtılan yeni sistem farklı oyunları da içinde bulunduracak.
  • Buna ek olarak Super Monkey Ball: Banana Mania isimli yeni oyun tanıtılıyor. Üstelik oyunun Nintendo Switch’e ek olarak diğer yeni nesil konsollara ve PC’ye de geleceği de ifade ediliyor.
  • Ayrıca, Nintendo Switch için Life is Strange: True Colors da etkinlikte tanıtılan bir başka oyun oluyor. 10 Eylül tarihinde tanıtımı satışa çıkacak oyuna ek olarak Life is Strange Reamstered sürümlerinin de bu sene satışa çıkacağı ifade ediliyor.
  • Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Guardians of the Galaxy oyununun Nintendo Switch sürümü de tanıtılıyor. Üstelik oyunun diğer sürümlerle aynı anda çıkacağı tahmin ediliyor.
  • Super Smash Bros. Ultimate’in yeni dövüşçüsü de etkinlikte yer alıyor. Üstelik bu yeni isim Kazuya’dan başkası değil!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.