Nintendo, OLED Switch Hakkındaki Kar İddialarını Yalanladı

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan rapor, yeni Nintendo Switch OLED modeli hakkında bir kar iddiasını gündeme getirmişti. İddiaya göre Nintendo’nun yeni OLED modeli eski kasadan yalnızca 10 dolar daha yüksek bir maliyete sahipti.

350 dolara satılan yeni OLED Switch, bir önceki Switch modelinden 50 dolar daha yüksek bir etiket bulunduruyor. Ancak, üretim bandındaki maliyet farkının yalnızca 10 dolar olması akıllarda soru işareti oluşturdu. Bu Nintendo’nun yeni cihazdan ürün başına 40 dolar gibi ekstra bir kazanç sağlayacağı anlamına geliyor.

Bu iddianın gerçekliği tartışılırken Nintendo cephesinden alışılmadık bir açıklama geldi. Twitter üzerinden yapılan açıklama ile şirket, 15 Temmuz tarihinde yayınlanan raporun gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

19 Temmuz tarihinde yapılan bu açıklama ile yüksek kar marjı iddiası Nintendo tarafından reddedildi. Müşterilerini ve yatırımcılarını bilgilendirmek isteyen şirket kar marjı hakkında yeni bir bilgi vermedi.

Nintendo, Yeni Bir Cihaz Üzerinde Çalışmıyor!

Üstelik Nintendo, yalnızca Switch OLED modelinin kar marjı hakkında açıklama yapmadı. Nintendo, aynı zamanda şirketin yalnızca OLED Switch modeli üstünde çalıştığını da ifade etti.

“Ayrıca, Nintendo Switch’in (OLED Model) Ekim 2021’de piyasaya sürüleceğini duyurduğumuzu ve şu anda başka bir model tanıtma planımızın olmadığını açıklığa kavuşturmak istiyoruz.”

Nintendo tarafından yapılan açıklamaya göre şirketin halihazırda çalıştığı tek proje var; Ekim ayında kullanıcıların karşısına çıkacak olan OLED Switch. Şirket, olası bir Switch Pro iddiasının da önünü şimdilik kapatmış oluyor.

Nintendo şu anda yeni bir cihaz üzerinde çalışmadıklarını söylese de Switch Pro’ya kapıyı tamamen kapatmıyor. Sadece, 2021 Ekim ayına kadar OLED Switch üzerinde çalışacakları ifade ediliyor.

Yeni Nintendo Switch OLED modeli birkaç yenilik ile kullanıcılara sunulacak. Bunların arasında en çok dikkat çeken hatta ürüne ismini veren 7 inç boyutundaki 720p OLED ekran yer alıyor. Buna ek olarak cihazdaki yeni depolama alanı 64 GB’a yükseliyor.

Ayrıca, bu iki donanımsal detayın yanı sıra cihaz, bir ethernet girişi ve daha esnek bir stand ile karşımıza çıkacak. Ancak tüm bu yeniliklerin kullanıcılar tarafından büyük bir ilgiyle karşılandığını söylemek pek doğru olmaz. Geçmiş dönemde çıkan 4K desteği ve grafik yükseltmeleri ise bunun en büyük sebebi.

Ancak Nintendo, en azından şimdilik bu yeni modelin kullanıcılar ile buluşmayacağını resmi olarak ifade etti. Bu da demek oluyor ki Nvidia’nın DLSS teknolojisine ve 4K çözünürlük desteğine sahip Switch modeli pek yakında karşımıza çıkmayacak.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.