NewNew: Sıra Dışı Bir Anket Uygulaması

Özellikle son yıllarda sosyal medya platformlarının sayısı oldukça arttı. Pandemi döneminin de etkisiyle insanlar, sosyalleşmek ve iletişim kurmak için bu platformları kullanıyorlar. NewNew uygulaması da bu sosyal medya platformları arasında yer alıyor.

Geçtiğimiz eylül ayında yayınlanan NewNew uygulaması, kullanıcıların herhangi bir konu hakkında anket açmasına olanak sağlıyor. Uygulamada yer alan diğer kullanıcılar ise bu kişilerin açtığı anketlere oy verebiliyorlar.

Ancak uygulamanın can alıcı noktası; oylar para ile satılıyor. Bir başka deyişle, para ödeyerek diğer insanların hayatlarını kontrol etmenin mümkün olduğu bir uygulama NewNew.

Bir örnek vermek gerekirse; karnınızın acıktığını ve ne yiyeceğinize karar veremediğinizi düşünün. Hamburger ve pizza arasında amansız bir ikilemde kaldığınız anda NewNew üzerinden bir anket açıyorsunuz.

Uygulamadaki diğer kullanıcılar anketinizi görüyor ve sizin ne yiyeceğinize karar veriyor. Üstelik, bu işlemi yapmak için bir ücret de ödüyorlar.

Bu yeni uygulama şimdilik sadece App Store’da yer alıyor. Binlerce kişinin yorum yaptığı uygulama 5 yıldız üzerinden 4.5 gibi yüksek bir puana sahip.

Buna ek olarak NewNew, şu anda Türkiye’de yer almıyor. Ancak, App Store sayfasında oy hakkının ne kadara satıldığını görmek mümkün.

newnew-oy-ucretleri
NewNew uygulamasının App Store sayfasındaki uygulama içi satın alım ücretleri

Sayfanın uygulama içi satın alımlar kısmında yer alan tabloya göre en az 5 oy hakkı satın alınabiliyor. Bu işlem için ödenen ücret ise 5 dolar. Eğer NewNew için 1000 oy hakkı almak istiyorsanız bu ücret 500 dolara kadar yükseliyor.

NewNew Sosyal Medya Dünyasına Damga Vurabilir

Her ne kadar şu anda pek bilinen bir mecra olmasa da NewNew uygulamasının gelecek dönem için çok büyük bir potansiyel vadettiğini söylemek gerek. Kullanıcılar sıradan sosyal medya platformlarına alıştığı için yenilikler oldukça büyük ilgi görüyor.

Bunun en büyük örneklerinden birisi Clubhouse. Geçtiğimiz dönemin yıldızı Clubhouse, sesli sosyal medya platformlarının başını çekmiş ve sektöre bir yenilik kazandırmıştı. Bunun karşılığında ise devasa bir ilgi gördü.

Öyle ki, diğer sosyal medya platformları da Clubhouse benzeri bir özelliği kendi platformlarına eklemek için amansız bir yarışa giriştiler. NewNew için de benzer bir durum söz konusu olabilir.

Halihazırda Instagram, Twitter gibi sosyal medya platformlarında var olan anketlere rağmen kullanıcıların böyle bir platformu tercih etmesi ilginç gelebilir. Ancak şimdiye kadar büyük bir başarı yakaladığını söylemek gerek.

Uygulamanın sloganı ise biraz ürkütücü. NewNew sıklıkla, bu platform sayesinde kullanıcıların, diğer insanları kontrol edebileceğini vurguluyor.

Platformun sahip olduğu son derece yüksek potansiyelin önümüzdeki günlerde nasıl seyredeceği merak konusu.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.