Kingdom Come: Deliverance Nintendo Switch Yolunda!

Geliştirici Warhouse Studios, haberi Twitter üzerinden doğruladı. Kingdom Come: Deliverance Nintendo Switch platformunda da kendini gösterecek!

Oyunun Nintendo Switch’e geleceğini ocak ayında da duymuştuk. Ancak geliştiriciler bunu yalanlamış, planlananlar arasında olmadığını söylemişti.

Birçok soru işaretiyle birlikte gelen bu haber Nintendo Switch platformu için güzel bir gelişme gibi gözüküyor. Haber hakkında fazla detay yok; çünkü gelen açıklama çok fazla bilgi içermiyor:

Kingdom Come: Deliverance, tarihsel olayların tutarlı aktarıldığını vaat eden bir rol yapma oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte oyun her ne kadar gerçekçi olmasıyla olumlu bir yön taşıyormuş gibi gözükse de bazı oyuncuları rahatsız edebilir.

Oyunun hikayesi de, dediğimiz gibi, fazlasıyla gerçekçi. Hikaye, Henry adlı karakterin yaşadığı yerin yağmalanmasıyla başlıyor. Tüm bunlar yetmezmiş gibi Henry ailesinin katledilişini ve evlerinin yanışını görüyor.

Olanlardan sonra evini terk etmek zorunda kalan Henry, önüne engellerle dolu bir yola çıkıyor. Maceranın bu şekilde başlayıp devam ettiği oyunda fantastik öğelerle karşılaşmak pek olası değil.

PS4 ve Xbox platformlarındaki optimizasyonu yüzünden küçük eleştiriler alan oyunun Nintendo Switch’te nasıl oynanacağı bir merak konusu. Fakat oyun hakkında yapılan olumlu eleştiriler de çoğunlukta.

PC optimizasyonu içinse güncel bir sıkıntı yok gibi gözüküyor. Kingdom Come: Deliverance bazen Steam’de indirimli oyunlar arasına da girebiliyor. Oyunu oynamayı düşünüyorsanız, indirimleri takip etmeyi unutmayın!

Kindom come deliverance
Görsel: Gamingbolt

Kingdom Come: Deliverance Ne Zaman Switch’e Geliyor?

Oyunun Nintendo Switch’te ne zaman ortaya çıkacağı henüz belli değil. Haber hakkında elimizde kısıtlı bilgi olduğundan dolayı kesin bir şey söylemek çok zor.

Bununla birlikte kesin olarak söyleyebiliriz ki, oyun 2021 yılına yetişemeyecek. Genelde E3 fuarında müjdesi verilen projeler 2-3 yıl içerisinde çıkıyor.

Kingdom Come: Deliverance oyununu Nintendo Switch platformunda görmenin en iyi ihtimalle 2 yıl içerisinde mümkün olacağını tahmin ediyoruz.

Aşina olmayanlar için özet geçelim, E3 her yıl düzenlenen bir elektronik eğlence fuarı olarak biliniyor. Bu fuarda birçok oyun yapımcısının ve şirketlerin katılımıyla yeni haberlere tanıklık ediyoruz.

Her yıl merakla beklenen fuarda yeni oyunlar, yazılımlar ve heyecan verici oyun haberleri geliyor. Kingdom Come: Deliverance haberi de bunlardan bir tanesi.

E3 2021 hala devam ediyor. 17 Haziran’a kadar sürecek bu devasa fuar için gelişmeleri sizin için takip ediyor, paylaşıyoruz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.