iQOO 10 Serisinin İşlemcisi Belli Oldu

Geçtiğimiz günlerde iQOO 10 Pro’nun teknik özellikleri iddialar ile gündeme gelmişti. Şirketin yeni telefon serisin temmuz ayında tanıtacağına yönelik iddialar da söz konusuydu. Şimdi ise şirket tarafından paylaşılan resmi bir açıklama ile iQOO 10 serisinin işlemcisi belli oldu.

iQOO, Weibo üzerinden paylaştığı bir afiş ile ürünün çok yakında tanıtılacağını dile getirdi. Ayrıca yeni serinin işlemcisini de resmi olarak duyurdu. Paylaşımda iQOO 10 serisinde yer alacak yeni işlemcinin Snapdragon 8+ Gen 1 olduğu ifade ediliyor. Bu Qualcomm’un geliştirdiği en güçlü çip olarak da belirtiliyor.

Buna ek olarak afişte yer alan bir BMW logosu da mevcut. Bir başka deyişle iQOO 10 serisinde BMW ortaklığıyla üretilen bir telefon görebiliriz. Şimdilik bu telefon hakkında pek bilgi mevcut olmasa da tasarım anlamında serinin kalanından farklı olacağı tahmin ediliyor.

Tüm bunların haricinde iQOO tarafından paylaşılan afiş, seri kapsamında çıkacak ürünler hakkında da bilgi veriyor. Daha önce ortaya çıkan sızıntılar serinin standart sürümünde Dimensity 9000+ çipinin yer alacağını gösteriyordu. Bu da paylaşılan afişteki cihazın Pro modeli olabileceğini akıllara getiriyor. Yine de daha uygun fiyatlı üçüncü bir cihazın da seride yer alıp almayacağı bilinmezliğini koruyor.

iqoo-10-islemcisi

iQOO’nun Snapdragon 8+ Gen 1 Çipli İlk Telefonu

TENAA sertifikasında özellikleri ortaya çıkan iQOO 10 Pro, 6.78 inç boyutunda AMOLED ekrana sahip olacak. Ayrıca 16 GB’a kadar RAM ve 512 GB’a kadar depolama alanı cihazın beklenen özellikleri arasında. 50 MP iki arka kamera ve 14.6 MP farklı bir kamera cihazın kamera modülünü oluşturuyor. Batarya konusundaysa 4.550 mAh kapasiteli bir pil ve 200 W hızlı şarj desteğiyle dikkat çekiyor.

Şirketin resmi afişi paylaşmasının ardından iQOO 10 serisinin Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisi ile piyasaya çıkacak ilk iQOO modeli olduğu da doğrulandı. Henüz cihazın tam olarak ne zaman çıkacağı bilinmese de iQOO 10 Pro modeli şirket için bir ilki gerçekleştirecek gibi gözüküyor.

Buna ek olarak iQOO, Hindistan’da çıkacak iQOO 9T modelinde de Snapdragon 8+ Gen 1 kullanacağını duyurdu. Bu ay içerisinde çıkış yapacağı belirtilen iQOO 9T, iQOO 9 Pro serisine bir geliştirme olarak ifade ediliyor. iQOO 9 Pro modelinde ise Snapdragon 8 Gen 1 yer alıyordu.

Kaynak: https://www.gsmarena.com/iqoo_10_series_coming_soon-news-54923.php

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.