iPhone Uygulamalarında Facebook Kaynaklı Çökme Sorunu

Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

iPhone uygulamaları Facebook kaynaklı bir sorun nedeniyle açılmıyor. Facebook ile bağlantısı bulunan çoğu uygulama teknik bir problemle karşılaştı. Bu uygulamalar arasında Spotify, Twitter, Tinder, Snapchat, Pinterest ve daha birçok uygulamanın olduğu belirtildi. Spotify üzerindeki sorun şu an çözülmüş olarak görünse de bazı kullanıcılar hala bu problemi yaşıyorlar. Android cihazlarda bu sorun olmadığı için yalnızca iPhone kullanıcılarını etkileyen bir durum olduğu anlaşıldı. Spotify Twitter üzerinden konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Sorunu şu anda araştırıyoruz. Güncelleme yapacağız.” ifadesini kullandı.

Kullanıcılar uygulama ikonuna bastıkları anda uygulamadan atılıyordu. Uygulamayı kaldırmak ve ardından yeniden yüklemek de yaşanılan probleme bir çözüm olmadı. Facebook, iPhone uygulamaları Facebook kaynaklı bir sıkıntı yaşadığı konusuyla ilgili açıklama yaptı. “Bazı uygulamaların çökmesine neden olan iOS SDK’sında (software development kit) gerçekleşen hatalarının farkındayız ve araştırıyoruz. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.” dedi. SDK, Facebook uygulamasını kullanarak bu hizmetlere giriş yapmanızı sağlar. Bu doğrultuda Facebook da sorunun kendisinden kaynaklı olduğunu kabul etti.

Yalnızca sosyal medya uygulamaları değil, PUBG ve Call of Duty gibi popüler mobil video oyunları da bu durumdan etkilendi. Benzer bir durum mayıs ayında yine Spotify, Tinder ve bazı benzer uygulamalarda gerçekleşmişti.

Çeşitli iPhone kullanıcıları sosyal medya üzerinden “Spotify çöktü.” tarzında gönderilerle bu sorunu yaşadıklarını diğer kullanıcılarla paylaştı. Bu nedenle “Spotify” şu anda Twitter’da Trend Topics listesinde 1. sırada yer alıyor. Bazı kullanıcı yorumlarına göre iOS eski sürümünü kullananlar bu durumdan etkilenmedi. Bir taraftan uyumluluk sorunundan kaynaklı olduğu yorumları da yapılıyor. Bu gibi sorunlar, sosyal medyada anında büyük ses getiriyor. Kullanıcıların anlık faaliyetlerini engelleyen bu tip yazılımsal problemler hoşnutsuzluk yaratabiliyor. Kimi zaman Android ve iPhone kullanıcılarını karşılaştıran gülünç paylaşımlar bile yapılabiliyor.

iPhone uygulamaları arasında sorun yaşayan Spotify uygulaması

Şimdilik bazı kullanıcılar için uygulamalara girememe sorunu giderilmiş gibi görünüyor. İlerleyen saatlerde daha detaylı açıklamalara ve bilgilere sahip olabileceğiz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

Cyborg Bitkiler

Cyborg Bitkiler ile Biyo-Dijital Bir Çağ

Bitkiler bilgisayarların geleceği olabilir mi? Günümüzde elektronikler, genellikle ağır metallerden ve nadir toprak elementlerinde üretilmekte. Ancak bir MIT araştırmacısı şöyle bir öneride

animasyon teknolojisi

Animasyon Tarihi: Canlanan Görüntüler

Tarih öncesi çağlardan beri hikayeleri anlatmak için görüntüler kullanılmakta. Fakat bugün izlediğimiz ve düşündüğümüz haliyle animasyon tarihi 19. yüzyıl zamanında icat edilen

Yazılım Proje Fikirleri: 5 Proje Önerisi

“Teknik bilgim var ancak proje fikrim yok” diyenlerden misiniz? Bu yazımızda sizlerle yazılım proje fikirleri paylaşacağız. 5 adet öneride bulunacağımız listeden kendinize

Yorum yapın