Instagram Web Sürümü İçin Yeni Dönem Kapıda!

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından Instagram, büyük bir güncelleme yapmaya hazırlanıyor. İddialara göre artık Instagram web sürümü ile gönderi paylaşmak mümkün olacak!

Uygulama geliştiricisi ve analisti Alessandro Paluzzi, Twitter hesabından Instagram’ın yeni özelliği hakkında iddialarda bulundu. Bilindiği gibi Instagram kullanıcıları fotoğraf, video ve hikaye paylaşımlarını sadece platformun mobil uygulaması üzerinden yapabiliyorlar.

Ancak Paluzzi, bu durumun değişeceğini gösteren bazı görseller paylaştı.

Paluzzi, bir şekilde Instagram’ın üzerinde çalıştığını iddia ettiği özelliğe erişmeyi başardı. Paluzzi’nin paylaştığı görsellerde Instagram’ın, web sürümüne gönderi oluşturma bölümü eklediği gözüküyor.

Bu bölüm Instagram’ın mobil sürümlerinde bulunan bölümle neredeyse aynı. Görsellere göre kullanıcılar artık Instagram web sürümünden gönderi paylaşabilecekler. Hatta Instagram’ın mobil uygulamasında olduğu gibi görselleri kırpıp filtre de ekleyebilecekler.

Tabii ki bunlar şimdilik bir iddiadan ibaret. Ayrıca, Paluzzi, bu özelliğe nasıl eriştiğini açıklamadı. Instagram yetkilileri de henüz konu hakkında bir açıklamada bulunmadı.

Fakat birçok Instagram kullanıcısı uzun süredir bu özelliğin gelmesini bekliyordu. O yüzden Paluzzi’nin iddiasının doğru olma ihtimali oldukça yüksek diyebiliriz.

Kullanıcılar, Instagram’daki bireysel hesapların paylaşmak istedikleri bazı görselleri bilgisayarda oluşturduktan sonra mobil cihazlarına aktarmak zorunda kalıyorlardı.

Ancak Instagram web sürümünden gönderi paylaşımı mümkün olursa Instagram’ın masaüstünden kullanım oranları ciddi bir şekilde artış gösterecektir. Bunun yanı sıra bu özellik platformu kesinlikle daha kullanışlı bir hale getirecektir.

Kullanıcılar, Insatagram cephesinden konu hakkında yapılacak açıklamayı büyük bir merakla bekliyorlar.

Instagram Web Sürümü

Instagram Geliştirmelere Devam Ediyor

2010 yılında kullanıma açılan fotoğraf ve video paylaşma platformu kullanıma açıldıktan sonra hızla büyüdü. Daha sonra Facebook kullanımı yaygınlaşan platformu 2012 yılında satın aldı.

Facebook, Instagram’ı satın aldıktan sonra platformu kısa bir sürede büyütmeyi ve geliştirmeyi başardı. Açıklanan veriler de bu görüşü destekliyor. Çünkü 2012 yılında Instagram’ın 30 milyon kullanıcısı mevcuttu. Fakat bu sayı günümüzde 1 milyarı geçiyor.

Öncelikle sadece fotoğraf ve video paylaşılabilen Instagram, zamanla insanların canlı yayın yapabildikleri bir platform hâline geldi. Şimdi birbirinden farklı özellikleri kullanıcılarına sunuyor. En son büyük gelişmelerden birisi ise Reels özelliği için olmuştu.

Instagram kullanıcıları şimdilik sadece mobil uygulamalara bağımlı desek yeridir. Ancak bu durum da kısa bir süre içerisinde değişecek gibi duruyor. Ayrıca, bu özelliğin gelmesi platformu aktif olarak kullanan kişilerin alışkanlıklarını da değiştirebilir.

Sizce iddia edildiği gibi Instagram Web sürümü ile gönderi paylaşmak mümkün olacak mı? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.