Instagram, İçerik Üreticileri İçin Detaylı İstatistikler Sunacak

Instagram içerik üreticileri artık Reels ve canlı yayın paylaşımları için detaylı istatistikler de görüntüleyebilecek. Bu sayede yapılan paylaşımlar hakkında tüm verilere erişim sağlanabilecek. Yeni özellik ile Instagram içerik üreticileri, daha başarılı analizler yapabilecek.

Getirilen bu özellik ile birlikte paylaşılan Reels için birçok veri elde etmek mümkün. Reels’ın kaç kişi tarafından kaydedildiği ya da kaç kişiye gönderildiği bu verilerden yalnızca bazıları.

Canlı yayın tarafına geldiğimizde ise alınan yorum ve paylaşım sayısının yanında canlı yayını en uzun süre izleyen kullanıcılar da görüntülenebilecek.

Ayrıca Instagram, halihazırda bulunan içerik verileri sayfasını da güncelledi. Bu sayfaya da etkileşim alınan hesapların kullanıcıyı takip edip etmediğine dair bir veri daha ekledi.

Bu verileri haftalık ya da aylık olarak görüntülemek mümkün. Böylece tarihlere göre erişimler de daha düzenli bir şekilde incelenebiliyor.

Bu sayede içerik üreticileri bu verilerin doğrultusunda paylaşımlarını düzenleyebilir. Özellik şimdilik mobil için erişime açıldı. Ancak kullanıcılar bu verilere önümüzdeki dönemde bilgisayar üzerinden de erişebilecekler.

instagram-detayli-istatistikler

Instagram, İçerik Üreticileri İçin Neler Sunuyor?

Reels, IGTV ve canlı yayın gibi içerik türleri kullanıcılar ve müşteriler tarafından oldukça ilgi topluyor.

Profesyonel ve büyük çaplı şirketlerin Instagram hesapları da oldukça dikkat çekici. Aynı zamanda pazarlama açısından son derece önemli bir konumda. Yapılan iş birlikleri gibi birçok farklı çalışmalar dönem dönem karşımıza çıkıyor.

Yakın zamanda çıkan bir yasa ile birlikte iş birliği olan paylaşımlar artık belirtilmek zorunda. Bu nedenle takip ettiğiniz kişilerin gönderi ya da hikayelerinde iş birliği kelimesini görmüş olmanız muhtemel.

Instagram içerik üreticileri birçok farklı içeriği takipçilerine sunuyor. Bunlar artık gönderi ve hikaye gibi içeriklerden çok daha fazlası. Bu örnekleri Reels, IGTV paylaşımları gibi yeni özelliklerle çoğaltabiliriz.

Bu paylaşımların yapıldığı süreç sonrasında aslında içerik üreticileri için önemli bir nokta bulunuyor; bu içeriklerin ne tip etkileşimler aldığına dair verileri incelemek.

İçerik üreticileri bu verilere göre hesaplarında ve içeriklerinde birtakım değişikliklere gidebiliyor. Bu sayede etkileşim açısından daha yüksek rakamlara ulaşmaya çalışıyorlar.

Instagram içerik üreticileri için birçok yeniliği ve geliştirmeyi sunmaya devam ediyor. Önümüzdeki dönemde daha farklı yenilikler ile karşılaşmamız mümkün.

Sizler Instagram’ın getirdiği yenilikler hakkında neler düşünüyorsunuz? Instagram tarafından içerik üreticileri için getirilen detaylı istatistikler sizce yararlı olacak mı? Yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.