Huawei P50 Pocket Resmi Olarak Tanıtıldı!

Teknoloji devi Huawei, bir süredir yeni katlanabilir telefon modeli olan P50 Pocket üzerinde çalışmaya devam ediyordu. Şirketin geliştirdiği yeni katlanabilir telefon modeli, uzun süredir teknoloji gündeminin merkezinde yer alıyordu. Huawei P50 Pocket, bir süre daha teknoloji takipçilerinin en çok konuştuğu cihazlardan biri olacak. Çünkü Huawei, yaptığı tanıtımla yeni katlanabilir telefon modelini resmi olarak tanıttı.

Huawei, bu modelde tasarım konusunda adından söz ettireceğini göstermişti. Bunun yanı sıra yapılan tanıtımla birlikte telefon, güçlü donanımıyla da kendisine hayran bıraktı!

Huawei P50 Pocket Özellikleri

Telefonda 6.9 inç büyüklüğünde bir ana ekran yer alıyor. Bu ana ekran, kullanıcılarına 120 Hz yenileme hızı ile hizmet verecek. Bunun yanı sıra telefon, katlandığı zaman ortaya çıkan 1.04 inç büyüklüğünde bir ekrana da sahip. Bu ekran, 60 Hz yenileme hızında çalışarak kullanıcılarını memnun etmeye çalışacak.

Huawei, telefonun işlemci kısmında Snapdragon 888 4G kullanmayı tercih etti. Ayrıca şirket, bu güçlü işlemciyi telefonun standart sürümünde 8 GB RAM ile destekliyor. Daha güçlü bir performans isteyen kullanıcılar, telefonun 12 GB RAM’e sahip olan modeline de ulaşabilecekler.

Şirket, dahili depolama alanı kısmında da kullanıcılarına 2 tane seçenek ile hizmet verecek. Telefonun standart sürümü yani 8 GB RAM’e sahip olan sürümü 256 GB dahili depolama alanına sahip olacak. Bunun yanı sıra 12 GB RAM’e sahip olan sürümü ise 512 GB dahili depolama alanı ile kullanıcılarıyla buluşacak.

Huawei P50 Pocket Özellikleri

Telefonun kamera özelliklerine baktığımızda şirketin telefonda 40 MP ana kamera kullanmayı tercih ettiğini görüyoruz. Bunun yanı sıra telefonda 13 MP ve 32 MP olmak üzere iki tane de yardımcı kamera mevcut. Telefonun ön kamera kısmında ise 10.7 MP çözünürlüğünde bir kamere yer alıyor.

Huawei, batarya performansıyla da kullanıcılarını memnun edecek. Çünkü telefon, 4000 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip. Bu batarya, 40W hızlı şarj desteği ile kullanıcılarıyla buluşacak.

Telefonun standart sürümü, siyah ve beyaz renk seçenekleriyle satışa çıkacaklar. Bunun yanı sıra telefonun 12 GB RAM’e sahip olan üst sürümü ise altın renk seçeneğiyle kullanıcılarıyla buluşacak. Huawei, P50 Pocket modellerinin satış fiyatını şöyle açıkladı:

  • 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanına sahip olan sürüm: 1400 Dolar
  • 12 GB RAM ve 512 GB dahili depolama alanına sahip olan sürüm: 1700 Dolar

Sizler Huawei P50 Pocket hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce şirket, yeni katlanabilir telefon modeliyle kullanıcılarını memnun edebilecek mi? Huawei P50 Pocket hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.