Huawei P50 Pocket Özellikleri Sızdırıldı!

Huawei, önümüzdeki günlerde yeni akıllı telefonu P50 Pocket’ı tanıtacak. Bu süreçte ortaya çıkan sızıntılar telefon hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmamızı sağlıyor. Son iddialar ise Huawei P50 Pocket ürününün teknik özellikleri hakkında oluyor.

Huawei’in yeni katlanabilir telefonu P50 Pocket, gündeme bomba gibi düşmüştü. Galaxy Z Flip modelleri gibi katlanabilen yapısı ile P50 Pocket, tahminlere göre 23 Aralık tarihinde tanıtılacak. Ancak Huawei, cihazın görseli haricinde herhangi bir teknik detay paylaşmayı tercih etmiyor.

Bunun üzerine araştırmacılar Huawei P50 Pocket özellikleri hakkında birkaç bilgiye ulaşmış gibi gözüküyor. MyDrivers tarafından paylaşılan bilgilere göre P50 Pocket oldukça şaşırtıcı bazı özelliklere sahip. Ancak bunu hem olumlu hem de olumsuz şekilde dile getirmek mümkün.

Huawei P50 Pocket Özellikleri

Ortaya çıkan rapora göre Huawei P50 Pocket, 6.8 inç boyutunda, dikey bir şekilde ortadan ikiye katlanan bir ekrana sahip olacak. Bunun haricinde cihazda 1 inç boyutunda ikinci bir ekran daha yer alacak. Bu ekranın katlandıktan sonra ortaya çıkacağı biliniyor. Görsellerde de bu ekranı görmek mümkün.

Ancak, ekran konusunda daha fazla bilgi henüz mevcut değil. Ekran çözünürlüğü, yenileme hızı ve panel tipi gibi bilgiler hakkında yorum yapmak henüz mümkün olmuyor.

huawei p50 pocket
Görsel: Harper’s BAZAAR

Cihaz hakkındaki en çarpıcı iddialardan birisi ise işlemci noktasında karşımıza çıkıyor. Paylaşılan rapora göre Huawei P50 Pocket, Kirin 9000 çipi ile kullanıcılara sunulacak. Ancak bu çipte herhangi bir 5G desteği olmadığını belirtmekte fayda var. Bu da Huawei P50 Pocket’ın 5G desteklemeyeceğini gösteriyor.

P50 Pocket’ın arka kameralarına baktığımız zaman Sony IMX766 lensli 50MP bir ana kamera bizleri karşılıyor. Buna ek olarak ultra geniş açılı bir kamera ve telefoto kamera da cihazda yer alacak. Telefoto kameranın 3 kat optik yakınlaştırma desteği olduğu da belirtiliyor. Ön kamera hakkında ise herhangi bir bilgi mevcut değil.

Cihaz pil ömrü konusunda kağıt üzerinde oldukça başarılı gözüküyor. 4.100 mAh batara kapasitesine sahip ürün, doğru hamleler ile gün boyu kullanıma olanak sağlayabilir. Buna ek olarak 66W hızlı şarj desteğinin de üründe mevcut olduğu belirtiliyor. Fakat, kablosuz şarj konusunda henüz bir bilgi yok.

Son olarak cihazın fiyatı hakkında bazı iddialar mevcut. Kesin bir rakam verilmese de Galaxy Z Flip3’ten daha uygun fiyatlı bir ürünün karşımıza çıkması muhtemel. Galaxy Z Flip3’ün küresel fiyatının 999 dolar, Türkiye fiyatının ise 14.000 TL olduğunu belirtelim.

Şimdilik ürün hakkında bilinenler bu kadar olsa da 23 Aralık tarihinde cihaz hakkındaki tüm bilgilere sahip olacağız. Ayrıca, Huawei 23 Aralık tarihinde çok daha fazla ürün tanıtımı ile karşımıza çıkacak. Üstelik bunlara tansiyon ölçen bir saat ve akıllı gözlük de dahil.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.