Huawei P50 için Resmi Tanıtım Tarihi Verildi!

HarmonyOS’in tanıtımından beri Huawei hayranlarının merakla beklediği gün için resmi açıklama geldi! Huawei P50 için verilen resmi tanıtım tarihi 29 Temmuz’u gösteriyor. Etkinlikte, mobil fotoğrafçılık için yeni bir başlangıca tanık olacağımız ifade ediliyor.

Huawei, geçtiğimiz aylarda kendi işletim sistemi olan HarmonyOS’i tüm dünyaya tanıtmıştı. Bu etkinlikte, cihazların HarmonyOS ile uyumunu göstermişti. Tanıtımın sonunda ise çok yakında duyuracakları başka bir seriden ufak bir görseli kullanıcılara sunmuştu: Huawei P50 serisi.

Yeni bilgiler ile birlikte Huawei P50 serisi için resmi tanıtım tarihi de ortaya çıktı. Çin’in popüler medyası Weibo üzerinden paylaşılan bilgilere göre 29 Temmuz tarihinde yeni Huawei P50 serisi tanıtılacak.

huawei-p50-tanitim-tarihi

Richard Yu’nun aktardığı bilgilere göre Huawei P50 serisi ile birlikte yeni bir mobil görüntüleme teknolojisi de ortaya çıkacak. Üstelik, bu teknoloji ile mobil fotoğrafçılık için yeni bir dönemin başlayacağı da ifade ediliyor.

HarmonyOS etkinliğinde paylaşılan görseller, cihazın kamerasına dikkat çekiyordu. Son duyurudaki ifadeler de Huawei P50 serisinin güçlü bir kameraya sahip olacağını belirtir nitelikte.

Huawei P50 Serisinin Tahmin Edilen Özellikleri

Çinli teknoloji devi Huawei, şimdiye kadar ürünleri oldukça başarılı bir şekilde sakladı. Neredeyse hiçbir güvenilir sızıntının ortaya çıkmadığı ürünler hakkında tahmin edilen pek önemli bir özellik de yok. Ancak, yine de ortaya çıkan görseller birkaç ufak tahmine ortam oluşturuyor.

Geçmiş dönemde ortaya çıkan bazı raporlar standart sürümün işlemcisi hakkında bir fikir veriyor. İddialara göre Huawei P50, Snapdragon 888 işlemciye sahip olacak. Bunun yanı sıra cihazda 5G desteğinin bulunmayacağı da tahmin ediliyor.

Öte yandan, Pro ve olası bir Pro+ sürümleri hakkında hiçbir bilgi yer almıyor. Ancak, şirketin yeni tanıttığı HarmonyOS işletim sistemine sahip olacağı tahminler arasında.

Bunun haricinde, cihazlarda Kirin işlemcinin yer alması da muhtemel. Cihazın pili için de 66W hızlı şarj desteği sunulması bir başka tahmin olarak karşımıza çıkıyor.

En önemli özellik ise Huawei’nin dikkat çektiği kamera oluyor. Geçtiğimiz dönemde tanıtılan Sharp Aquos R6 gibi devasa bir sensöre sahip cihazın, bu model ile benzer bir kamera kullanacağı tahmin ediliyor.

1 inç boyutundaki sensöre eşlik eden kameranın ultra geniş açılı olacağı iddiası mevcut. Ancak, bu iddiaların hiçbiri henüz doğrulanmadı. Tüm bu özellikleri ve belki de daha fazlasını ise 29 Temmuz’da gerçekleşecek etkinlikte öğreneceğiz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.