Kamerasıyla Dikkat Çeken Sharp Aquos R6 Tanıtıldı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Sharp, devasa bir sensöre sahip yeni telefonu Aquos R6 modelini tanıttı. Oldukça merak uyandıran telefonun özellikle kamerası dikkat çekiyor.

Japonya merkezli Sharp, dünyanın en köklü teknoloji şirketlerinden birisi. Ancak satış politikaları nedeniyle son yıllarda sadece çoğunlukla Japonya ve komşu ülkelerinde satış yapıyorlar. Bu yüzden dünya genelinde çok tanınan bir marka olmasa da donanım anlamında güçlü cihazlar üretiyorlar.

Aquos R6 da bu cihazlardan birisi oldu. Cihazın 6.6 inç 2730×1260 çözünürlüğünde ekranı mevcut. Sharp, dünya genelinde 240 Hz ekrana sahip telefonlar üreten ilk markalardan birisi. Şirket, bu modelde de 240 Hz bir ekran kullanarak meraklılarını oldukça heyecanlandırıyor.

Tasarım kısmına bakacak olduğumuzda Sharp, sade bir tasarım kullanmayı tercih etmiş gibi duruyor. Siyah ve beyaz renk seçenekleri bulunan Aquos R6’nın oldukça zarif durduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra telefonda büyük bir sensör bulunmasına rağmen kapak kısmı da kaba durmuyor.

Telefon, ekran ve tasarımı dışında işlemci kısmında da oldukça iddialı. Yeni tanıtılan amiral gemisi telefonlarda olduğu gibi Aquos R6’da da Snapdragon 888 mevcut. Bunun dışında cihazda 12 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı da bulunuyor.

Şirket, cihazda 5000 mAh bir batarya kullanmayı tercih ediyor. Bu güçteki bir batarya günümüzdeki amiral gemisi telefonlar için gayet yeterli diyebiliriz.

Aquos R6 Devasa Bir Sensöre Sahip

Sharp, donanım kısmında olduğu gibi kamera kısmında da oldukça iddialı bir telefon tasarladı. Öyle ki telefonda 20.2 MP çözünürlükte 1 inç sensör mevcut. Sensörün f/1.9 diyafram açıklığına sahip 7P lensini ise Leica üretti.

sharp-aquos-r6-sensor

Arka kamerada bulunan ToF sensörü kameranın daha çok öne çıkmasını sağlıyor. Genel olarak telefonun arka kamerası merak uyandıracak seviyede. Çünkü 1 inç sensör sayesinde telefonun fotoğraf ve video performansı çok artacaktır.

Telefonun ön tarafında ise 12.6 MP çözünürlüğünde, f/2.3 diyafram açıklığına sahip bir ön kamera mevcut.

Sharp, her anlamda oldukça güçlü bir telefonla insanların karşısına çıkmak istemiş gibi duruyor. Çünkü Sharp Aquos R6, güçlü donanımı ve kamerası dışında suya ve toza dayanıklı olmasıyla da dikkat çekiyor.

Sharp Aquos R6, Haziran 2021’de şimdilik sadece Japonya’da satışa sunulacak. Kamerası ve donanımıyla oldukça ilgi görecek olan telefonun fiyatı ise henüz belli değil.

Siz de cihazla ilgili düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.