Huawei Matebook 16 Küresel Olarak Dağıtıma Sunuluyor!

Teknoloji devi Huawei, yeni ürünlerini kullanıcılarıyla buluşturmaya devam ediyor. Bilindiği üzere Huawei, geçtiğimiz aylarda Matebook 16 modelini tanıtmıştı. Ancak şirket, bu modeli sadece belirli ülkelerde satışa çıkartmıştı.

Huawei, aldığı yeni kararla birlikte Matebook 16’yı küresel olarak dağıtıma sunacak. Bu karar, Huawei hayranları tarafından oldukça olumlu karşılandı.

Huawei Matebook 16 Özellikleri

Çinli teknoloji şirketi Huawei, bir süredir laptop sektöründe hizmet veriyor. Şirket, genel olarak iş ve ev tipi kullanıcılar için laptop üretiyor. Bu konuda oldukça iddialı olan Huawei, ürettiği laptoplarla çoğunlukla kullanıcılarını memnun ediyor diyebiliriz.

Şirket, geçtiğimiz aylarda Matebook 16’yı tanıtmıştı. Huawei, bu modelle birlikte kullanıcılarının beklentisini yükseltti. Çünkü Huawei, Matebook 16’yı önceki laptop modellerine göre daha güçlü donanımlara sahip bir şekilde tanıttı.

Laptop, işlemci kısmında AMD Ryzen 5600H ve 5800H seçenekleri ile kullanıcılarıyla buluştu. Bunun dışında laptopta 16 GB RAM mevcut. Ayrıca laptop, 512 GB kapasiteli bir SSD ile geliyor. Kısacası laptop, işlemci, RAM ve dahili depolama alanıyla kullanıcılarını memnun ediyor.

Ancak laptop daha çok ekranıyla ön plana çıkacak diyebiliriz. Çünkü laptopta 2520×1680 çözünürlüğünde 3:2 en boy oranına sahip bir ekran mevcut. Laptop, 3:2 en boy oranı sayesinde çoğu laptoptan daha geniş bir çalışma alanı sağlıyor. Bu yüzden de Matebook 16, özellikle ekranıyla ön plana çıkıyor diyebiliriz.

Huawei Matebook 16 Özellikleri

Laptopta Bluetooth 5.1 ve Wi-Fi 6 destekleri mevcut. Bunun dışında Huawei, neredeyse her modelinde olduğu gibi bu modelde de güç düğmesine parmak izi sensörü ekledi. Şirket, bu özellik sayesinde ürettiği laptopların güvenliğini sağlamayı hedefliyor. Öyle ki Huawei kullanıcıları bu özellikten oldukça memnun kalıyorlar.

Şirket, bu modeli tanıtımdan sonra sadece belirli pazarlarda satışa çıkartacaklarını açıklamıştı. Bu pazarlar arasında Avrupa pazarı bulunmuyordu. Bu yüzden Huawei hayranları, bir hayal kırıklığı yaşamışlardı.

Fakat Huawei, biraz geç de olsa hayranlarının gönlünü tekrardan kazanacak. Şirket kaynaklarından doğrulanan bilgilere göre Huawei, Matebook 16’yı küresel olarak dağıtıma sunmaya hazırlanıyor. Şirket, Matebook 16 ile ilk olarak Batı Avrupa pazarına giriş yapacak.

Bunun dışında şirketin hangi pazarlara ne zaman giriş yapacağı net olarak açıklanmadı. Ancak Huawei hayranları, Matebook 16’ya kavuşmak için çok fazla beklemeyecekler diyebiliriz.

Sizler Huawei Matebook 16 hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce şirket, bu modeliyle Avrupa pazarında beklediği başarıyı yakalayabilecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.