Honor Magic V Özellikleri Sızdırıldı

Honor tarafından üretilen yeni katlanabilir telefon Magic V hakkında bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Güvenilir kaynaklardan gelen son sızıntılar ise Honor Magic V modeline ait önemli özellikleri gözler önüne seriyor.

Son zamanların en popüler teknolojilerinden birisi katlanabilir ekranlar oluyor. Bu ekran türüne bir örnek vermek isteyen Honor ise Magic V modeli ile karşımıza çıkıyor. Özellikleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olduğumuz Honor Magic V, şirketin katlanan bir ekrana sahip ilk telefonu oluyor.

Honor Magic V hakkındaki iddiaların kaynağı olarak DigitalChatStation isimli kullanıcı ifade ediliyor. Daha önce de sızıntıları ile gündeme gelen bu kullanıcının güvenilir bir kaynak olduğunu söylemek mümkün. Ancak kullanıcı, telefonunun özelliklerinin henüz resmi olmadığını da belirtiyor.

Telefonun henüz prototip ve geliştirme aşamasında olduğu ifade ediliyor. Ancak Honor telefonun tanıtım videosunu birkaç gün önce resmi hesabından paylaştı. Bu nedenle tasarım gibi konularda telefonunun hazır olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Honor Magic V Özellikleri

Cihaz hakkında ortaya çıkan en önemli detaylardan birisi işlemci birimi oluyor. Honor’ın bu modelde kullanacağı çipin Snapdragon 8 Gen 1 olduğu ifade ediliyor. Qualcomm’un en popüler çipi olan Snapdragon 8 Gen 1 aynı zamanda piyasanın en başarılı çipleri arasında.

Buna ek olarak cihazın işletim sistemi hakkında da bazı bilgiler ortaya çıkıyor. DigitalChatStation tarafından paylaşılan bilgilere göre Honor Magic V modelinin işletim sistemi Android 12 olacak. Hatta cihaz kutudan Android 12 işletim sistemine sahip bir şekilde çıkacak. En üst segment telefonlar arasında yer alacak bir model olduğu düşünülürse iddianın gerçekçi olduğunu söylemek mümkün.

İşletim sistemi ve çip haricinde Honor Magic V’e ait farklı özellikler de kendini gösterdi. Bunlar arasında yer alan en önemli unsurlardan birisi ise ana kamera oluyor. Henüz detaylar açığa çıkmasa da Honor Magic V modelinin ana kamerası 50 MP çözünürlüğe sahip olacak. Fakat üründe kaç kamera yer alacağı ve kameraların özellikleri gibi unsurlar henüz mevcut değil.

Cihazın ekran tasarımı Honor tarafından yayınlanan videoda daha önce kendini göstermişti. DigitalChatStation, bu ekran tasarımına dair bazı ayrıntıları da paylaşıyor. Cihazın iç ekranındaki sağ üst köşede bir kamera yer alacağını belirtiyor. Dış ekranda ise bu kameranın cihazın ortasında bulunduğunu ifade ediyor.

Ekranın özellikleri konusunda da önemli birkaç detay ortaya çıkıyor. DigitalChatStation, her iki ekranın da yüksek yenileme hızlarına sahip olduğunu belirtiyor. Cihazın dış ekranının 120Hz, iç ekranının ise 90Hz yenileme hızına sahip olduğunu da ekliyor.

Honor Magic V özellikleri hakkında ortaya çıkan detaylar şimdilik bu kadarla sınırlı kalıyor. Ürünün tanıtımının gittikçe yaklaştığı göz önüne alınınca önümüzdeki günlerde daha fazla detayın ortaya çıkacağını öngörmek mümkün. Samsung Galaxy Z Fold serisi ve Huawei Mate X2 gibi güçlü rakiplerin karşısına çıkacak cihazın performansı merak konusu.

Kaynak: https://www.gsmarena.com/honor_magic_v_to_come_with_50mp_main_camera_dual_high_refresh_displays-news-52481.php

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.