Galaxy Z Fold4, Yeni Detaylar ile Gündeme Geldi

Samsung’un katlanabilir telefon serisinin sıradaki telefonu Galaxy Z Fold4 hakkında yeni detaylar gündeme geldi. Her ne kadar Galaxy Z Fold3 henüz yeni çıkmış olsa da Samsung, şimdiden serinin gelecek modeli için çalışmalara başlamış gibi gözüküyor.

Cihaz hakkında çıkan dedikodular ise pek çok kullanıcıyı memnun etmeyecek gibi. Özellikle S Pen ile ilgili olan dedikodu çoğu Galaxy Z Fold meraklısını hayal kırıklığına uğratabilir.

Bildiğiniz üzere Samsung Galaxy Z Fold3, S Pen desteğiyle kullanıcılara sundu. Ancak bu cihazda S Pen’i yerleştirmek için herhangi bir giriş ya da bölme bulunmuyordu. Yine de ilk defa bir katlanabilir cihazda S Pen desteği görmek kullanıcıları memnun etmişti.

Bununla birlikte gelecek nesillerde Galaxy Z Fold serisindeki cihazlarda bir S Pen girişi de yer alır düşüncesi akıllarda canlanmıştı. Ancak Galaxy Z Fold4 hakkında ortaya çıkan yeni detaylar bunun tam tersi yönünde. Dedikodulara göre Galaxy Z Fold4’te de bir S Pen girişi yer almayacak.

Galaxy S21 Ultra’da da bulunan S Pen desteği ile Galaxy S22 Ultra’nın da S Pen girişine sahip olacağı tahminler arasında. Aslında Galaxy Z Fold4’te S Pen girişi olacağı düşüncesini tetikleyen unsurlardan birisi de bu oluyor.

Tabii ki bu dedikoduların doğrulanmadığını belirtmekte fayda var. Ancak paylaşılan bilgilere göre Samsung bir tasarım değişikliğini de gündemde tutuyor. Tasarımın son halini alacağı tarih ise 2022 Mart olarak ifade ediliyor.

Galaxy-Z-Fold-3-s-pen

Teknik Detaylar da Ortaya Çıktı

Samsung’un Z serisi telefonları hakkında ortaya çıkan tek iddia tasarım ile ilgili değil. Geçtiğimiz günlerde kamera, batarya ve telefonun özellikleri hakkında da bazı bilgiler açığa çıktı. Ayrıca yalnızca Galaxy Z Fold4 değil aynı zamanda Galaxy Z Flip4 modeli hakkında da bilgiler mevcut.

İddialara göre Galaxy Z Fold4’ün ekran altı kamera teknolojisi bir önceki nesle göre bir hayli gelişmiş olacak. Ayrıca her iki ön kameranın da ekran altında yer alacağı belirtiliyor. Bununla beraber tam detay verilmese de arka kameraların da gelişeceği ifade ediliyor.

Ayrıca, cihazın menteşesinin de değişiklik göstereceği belirtiliyor. Bir önceki nesilden daha hafif olacak menteşe, su ve toz direncinde daha başarılı olacak. Bataryanın ise bir önceki nesil ile neredeyse aynı olduğu ifade ediliyor.

Galaxy Z Flip4 modelinde ise daha başarılı bir toz ve su direncine ek olarak bir önceki nesil ile aynı batarya ve ekranı göreceğimiz belirtiliyor. Bu modelde de menteşe konusunda bir değişiklik olacağı da paylaşılıyor.

Ancak Samsung, ekran altı kameraya geçme konusunda henüz kesin bir karar vermemiş gibi gözüküyor. Ekranda delikli bir tasarım ile ekran altı kamera arasında bir karar vereceği ifade ediliyor. İlerleyen dönemde konuyla ilgili daha detaylı bilgiler gelecektir.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.