Hades Xbox ve PlayStation Yolunda!

Oyuncuların yakından takip ettiği E3’te duyurulan gelişmeler yüz güldürmeye devam ediyor. Bugünkü Microsoft etkinliğinde gelen haberlere göre, çok yakında Hades Xbox, PlayStation ve Game Pass’te yer alacak.

Microsoft, oyunun diğer platformlara geçişi için net tarihi 13 Ağustos olarak açıkladı. Oyunun oldukça yakın bir tarihte yeni nesil konsollara geliyor olması heyecan uyandırıcı.

Gelen ilk açıklama oyunun Xbox One ve Xbox Series X/S ile Game Pass’e geleceği yönündeydi. Ancak Playstation’dan gelen açıklamaya göre oyun, aynı tarihte Playstation 4 ve 5 için de çıkışını gerçekleştirecek.

Gelen haberin ardından Xbox YouTube kanalı, kısa bir tanıtım filmini yayınladı ve oyunun ön siparişe açıldığını duyurdu:

Yunan mitolojisine yolculuk ettiğimiz Hades’i sevmeyeceğini düşünenlerin bile, oyuna bir şans vermeleri gerektiğine inanıyoruz. Ayrıca hali hazırda Game Pass abonesi olan için de bir iyi haber var; bu oyuncuların Hades’i oynamak için ek ücret ödemelerine gerek yok.

Hades Hakkında Detaylar

Hades, geçtiğimiz senenin en çok beğenilen oyunlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda oyun 2020 yılında çıkmasına rağmen, birçok dalda ödül aldı.

Roguelike türündeki Hades’i, kısaca bir aksiyon ve rol yapma oyunu olarak tanımlayabiliriz. Roguelike oyunları temel olarak iki anahtar kelimeyi içeriyor; Kalıcı ölüm ve sıra tabanlı savaş sistemi.

Bu aslında, oyunda karakteriniz ölürse oyununun bittiği anlamına geliyor. Böylece her şeye yeniden başlamak zorunda kalıyorsunuz ve oyunlar çok uzun sürüyor.

En iyi roguelike oyunlar listesine de giren Hades için olumlu eleştirilerin arasında sadece oynanışı değil, hikayesi ve müzikleri de var.

Hikayede hayatı boyunca yeraltı dünyasından hiç çıkış yapmamış Zagreus, babası Hades’in yaptığı yeraltı cehenneminden çıkmak istiyor.

hades xbox ve playstation

Yeraltından kurtulmak isteyen Zagreus için işler o kadar kolay olmuyor. Babası, yeraltını terk etmesine izin vermiyor ve önüne engeller çıkarıyor.

Oynanışıyla, müzikleriyle ve atmosferiyle kendisine bir hayran kitlesi oluşturan Hades, oldukça ilgi çekici birçok özelliğe de sahip. Ödülleri silip süpüren Hades, son dönemlerin en başarılı oyunlarından.

Hades için gelen olumlu eleştiriler ve talepler sayesinde, oyunun diğer platformlara geçişi oyuncuların beklediği bir durumdu. Ayrıca geliştirici Supergiant, Xbox haberini önceden vermişti. Fakat, Game Pass ve PlayStation haberi ilk defa karşımıza çıkıyor.

17 Haziran’a kadar süren E3, yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Peki siz Hades için Xbox ve PlayStation açıklaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu yıl çevrimiçi gerçekleşen etkinlikteki gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.