Teknoloji Forumu

GPT-3’ü Öğrenmek İçin En İyi Ücretsiz Kaynaklar

Bir AI geliştirme ve dağıtım şirketi olan OpenAI’ın yenilik yaratan önceden eğitilmiş dil modelini yayınlanmasıyla birlikte GPT-3, makine öğrenimi topluluğu için birden saplantı haline geldi. Geniş hizmet yelpazesinin yanı sıra; bundan önce ortaya çıkarılan önceden eğitilmiş dil modellerinden daha gelişmiş zekası ile de geliştiricileri ve programcıları oldukça şaşırtmıştır. Yeni başlayanlar için anlaşılması sadece karmaşık olmakla kalmaz, aynı zamanda büyük boyutuyla da bunaltıcı olabilir. Yapay zeka modellerindeki inovasyon çok daha hızlı bir oranda gerçekleşirken GPT-3’ü anlamak, çeşitli uygulamaları kısa sürede ortaya çıkarabilir. Bu yazımızda ise sizlere GPT-3’ü öğrenmek için en iyi ücretsiz kaynaklar listesini hazırladık:

GPT-3’ü öğrenmek için yararlanacağınız kaynaklara geçmeden önce, eğer GPT-3 hakkında fazla bir bilgiye sahip değilseniz, GPT-3 Nedir? içeriğimize göz atmanızda fayda var.

OpenAI GPT-3: Beginners Tutorial

bhavesh-bhatt

Bhavesh Bhatt tarafından sunulan OpenAI GPT-3, YouTube kanalındaki bir videoda yer alan başlangıç düzeyinde bir eğitimdir. Bhatt, Makine Öğrenimi alanında Google Geliştirici Uzmanı olarak çalışan bir veri bilimcidir.

Bhavesh, Ocak 2020’de Analytics India Magazine tarafından prestijli 40 Yaş Altı 40 Veri Bilimcisi ödülüne layık görüldü. Bu eğitim, kullanıcıların yalnızca GPT-3 kavramını anlamasını kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda GPT-3 kullanarak standart İngilizce metinleri SQL sorgusuna dönüştüren bir demo da oluşturulur. Bhavesh ayrıca, GPT-3 kullanarak Python Pandas Kodu ve Matplotlib görselleştirmelerini nasıl oluşturabileceğinizi gösteren bir YouTube videosu da oluşturmuştur.

GPT 3 Explained

simplilearn

GPT 3 Explained, profesyonel kurslar için çevrim içi bir platform olan Simplilearn tarafından sunulan bir öğreticidir. Bu eğitim, GPT-3’ü anlamanın temel konseptiyle başlayarak teknik özellikleri ve diğer modellerle karşılaştırmalarını ele alır. Buna ek olarak, eğitimde GPT-3 kullanılarak oluşturulabilecek birkaç heyecan verici uygulama da açıklanmaktadır. Eğitim, bu dil modelinin nasıl çalıştığına ve uygulamalarının gerçek dünyada ne olduğuna dair genel bir bakış sağlayacaktır.

OpenAI GPT-3 ile Bir Sohbet Robotu Oluşturma

gpt-3u-ogrenmek-icin-en-iyi-ucretsiz-kaynaklar-twilio

GPT-3 motorunu kullanarak bir chatbot oluşturmak; bir bulut iletişim platformu olan Twilio tarafından sunulan bir Python framework’ü olan Flask’ı ve OpenAI platformunu kullanarak bir chatbot oluşturmanın kolay bir yolunu gösteren öğreticidir.

Eğitim, GPT-3’ün tanıtımı ile başlar, ardından bir Python sanal ortamı oluşturulur ve sohbet botu yapılandırılır. Bu eğitim Twilio SMS hizmetine özgü olsa da gerçekten de modelin nasıl çalıştığı ve belirli uygulamalar için nasıl uygulanabileceği hakkında bol miktarda bilgi sağlayabilir.

İlgili linkten eğitime ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Metin Tabanlı Oyun ile GPT-3

gpt-3u-ogrenmek-icin-en-iyi-ucretsiz-kaynaklar-ai-dungeon

Serbest çalışan bir bitcoin geliştiricisi Mario tarafından sunulan, GPT-3’ün üzerine inşa edilmiş ücretsiz bir metin tabanlı oyun olan AI Dungeon hakkında ücretsiz bir eğitimdir. Bu eğitimde, tüm olası hayali metinleri oluşturmak için temeldeki GPT-3 motoruna erişimin yanı sıra seçilen konu etrafında nasıl bir hikaye oluşturulacağını öğrenebilirsiniz. AI Dungeon önceden tanımlanmış oyun modellerine sahip olduğundan, kullanıcılar Open AI API’yi kullandıkları gibi kullanabilirler. Dahası bu oyun, kullanıcıların GPT-3’ü müzik bestelemek, iş fikirleri sunmak ve sohbet robotları oluşturmak için nasıl kullanabileceklerini öğrenmelerine olanak tanır.

İlgili linkten eğitime ulaşabilirsiniz.

Analytics India Magazine

gpt-3u-ogrenmek-icin-en-iyi-ucretsiz-kaynaklar-analytics-india-magazine

Analytics India Magazine, özellikle analitik, yapay zeka, veri bilimi ve büyük veriye odaklanarak sektörde ve çevresinde meydana gelen her türlü teknolojik ilerlemeyi bünyesinde barındırıyor. Analytics India Magazine, GPT-3’ün ilerleme sürecini derinlemesine takip ederek pek çok yönünü makaleler ve videolarla mümkün olan en sıradan terimlerle açıkladı. Bu makaleler ve videolar yalnızca GPT-3 hakkında çok yönlü bilgi sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda geliştiricileri ve programcıları aynı konuda pratik bilgiler edinmeye teşvik edecektir. Analytics India Magazine’in GPT-3 makaleleri, gerekli tüm bilgi ve uzmanlık için tek durak noktası olarak adlandırılabilir.

Yeni GPT-3 dil modeli birçok yönüyle doğal dil işleme alanını zirvelere taşıyor. Sizlere sunduğumuz GPT-3’ü öğrenmek için en iyi ücretsiz kaynaklar listesinden faydalanarak bu dil modelini öğrenebilirsiniz. GPT-3 erişimi herkese açık olduğunda ise kendi uygulamanızı geliştirebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 3.sınıf öğrencisi.


Yorum yapın