Giyilebilir Teknoloji Ürünleri – 2022

Giyilebilir teknoloji ürünleri listemiz ile karşınızdayız. Bu içeriğimizde piyasada yer alan en başarılı giyilebilir teknoloji ürünlerini sizler için bir araya getirdik. Türkiye’de satılan en iyi giyilebilir teknoloji ürünleri listemizde yer alıyor.

Teknolojinin gelişmesi yeni ürünlerin de piyasaya çıkmasına öncülük etti. Şüphesiz bu ürünler arasında yer alan önemli bir kategori giyilebilir teknoloji ürünleri oluyor. Daha çok bir aksesuar gibi gözükseler de son derece güçlü olan bu cihazlar tek başlarına bile harika işler çıkarabiliyor.

Hatta eskiden bir telefona ya da farklı bir cihaza bağlı kalmak zorunda kalan bu cihazlar günümüzde tamamen bağımsız bir şekilde çalışabiliyor. Bazı cihazlarda yer alan eSIM teknolojisi ile birer telefon gibi çalışma şansına da sahip. Şimdi lafı daha da uzatmandan 2022 yılında en iyi giyilebilir teknoloji ürünleri neler sorusunun yanıtını verelim.

Apple Watch Ultra

Günümüzde şüphesiz en iyi akıllı saat unvanını alabilecek olan Apple Watch Ultra listemizdeki ilk giyilebilir teknoloji ürünü oluyor. Apple’ın tanıttığı en yeni akıllı saatler arasında yer alan Apple Watch Ultra, özellikleriyle adeta teknoloji kullanıcılarının gözlerini dolduruyor.

Farklı renk ve kordon seçenekleri bulunan Apple Watch Ultra, 410 x 502 piksel ekran çözünürlüğüne sahip. Cihazın kasa boyutu ise 49mm olarak ifade ediliyor. Dokunmatik ekranlı bu cihazda Always-on-Display teknolojisi de bulunuyor. Böylece cihazın ekranını sürekli olarak açık tutmak mümkün hale geliyor.

Apple Watch Ultra’nın çip setine baktığımızda ise Apple S8 çipi karşımıza çıkıyor. 2 çekirdekli bir işlemcinin yanı sıra 32 GB depolama alanı da üründe yer alıyor. Böylece cihazın içine uygulamalar ve benzeri dosyalar yüklemek mümkün hale geliyor.

Cihazın teknik detaylarına baktığımızda karşımıza çıkan bir başka unsur ise Apple Watch Ultra’da yer alan üç mikrofon oluyor. Gürültü önleyici teknolojiye sahip bu üç mikrofona ek olarak 2 hoparlör de üründe bulunuyor. Ayrıca cihazda watchOS işletim sistemi ve IP6X sertifikası mevcut. Yani 10 ATM’ye kadar suya dayanıklılık özelliği de üründe yer alıyor.

Cihazın özelliklerine baktığımızda ise trafik kazası ve düşme algılama, kandaki oksijen seviyesi takibi, uyku monitörü ve kalp ritmi takibi öne çıkan özellikler oluyor. Bunun yanı sıra rüzgar, deniz suyu ve hava durumu gibi unsurları da bu cihazdan takip etme imkanı mevcut.

Apple Watch Ultra modelinin 18 saate kadar dayanan pil ömrü ortalama kullanımda 36 saate kadar çıkıyor. Buna ek olarak hızlı şarj desteği de cihazda mevcut. Ayrıca daha önce de belirttiğimiz gibi eSIM desteği de üründe yer alıyor. Böylece herhangi bir şekilde telefona bağlı kalmadan telefon görüşmesi yapmak mümkün. Ancak cihazda NFC desteği mevcut değil.

Apple Watch Ultra’nın en önemli özelliği yüksek dayanıklılığı oluyor. Her türlü koşula dayanıklı olduğu iddia edilen Apple Watch Ultra günümüzün en başarılı teknolojik cihazları arasında yer alıyor.

Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra Teknik Özellikleri

ÖzelliklerApple Watch Ultra Özellikleri
Ekran410 x 502 piksel LTPO OLED (49mm kasa)
DonanımApple S8 ve 32 GB depolama
Pil Ömrü18-36 saat
Önemli ÖzellikTrafik kazası algılama, düşme algılama, zorlu koşullara karşı ekstra dayanıklılık

Samsung Galaxy Watch 5 Pro

Listemizin ikinci sırasında yer alan cihaz ise Samsung tarafından sunulan Samsung Galaxy Watch 5 Pro modeli oluyor. Şirketin en yeni akıllı saatleri arasında yer alan Galaxy Watch 5 Pro günümüzün gelişmiş teknolojilerine sahip olarak dikkat çekiyor.

450 x 450 piksel ekran çözünürlüğüne sahip cihazın boyutu 45.4 mm olarak ifade ediliyor. 330 PPI piksel yoğunluğu ve Super AMOLED ekran teknolojisi son derece başarılı bir ekran deneyimi yaşatıyor. Ayrıca cihazda Always-on-Display desteği de yer alıyor. Böylece ekranı sürekli açık tutmak mümkün.

Cihazın donanım özelliklerine baktığımızda Exynos W920 çip seti bizleri karşılıyor. 2 çekirdekli 5nm süreci ile üretilen bir CPU ve 1.5 GB RAM de üründe mevcut. Ayrıca 16 GB depolama alanı da üründe yer alıyor. GPU olarak ise Mali-G68 tercihi göze çarpıyor.

Ürünün teknik özellikleri arasında telefon görüşmesi için mikrofon ve hoparlör yer alıyor. Ancak bu telefon görüşmesinin Bluetooth aracılığıyla yapıldığını belirtelim. Çünkü cihazda eSIM desteği yer almıyor. Ayrıca 5 ATM’ye kadar suya dayanıklılık da cihazda mevcut.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro özellikleri arasında kandaki oksijen seviyesi, gelişmiş uyku takibi ve hareketsizlik uyarısı gibi unsurlar yer alıyor. Ayrıca aktivite takibi konusunda da oldukça gelişmiş olduğunu belirtmekte fayda var. Çünkü Samsung Galaxy Watch 5 Pro tam olarak 90 farklı antrenman türünü destekliyor.

Cihazın pil özelliklerine baktığımızda ise 590 mAh kapasiteli bir batarya bizleri karşılıyor. Hızlı şarj desteği de cihazda mevcut. Ayrıca cihazda NFC desteği bulunduğunu da belirtelim. Tüm bu özellikleriyle Samsung Galaxy Watch 5 Pro en iyi giyilebilir teknoloji ürünleri arasında bulunuyor.

samsung-galaxy-watch-5-pro

Samsung Galaxy Watch 5 Pro Teknik Özellikleri

ÖzelliklerSamsung Galaxy Watch 5 Pro Özellikleri
Ekran450 x 450 piksel Super AMOLED
DonanımExynos W920, 1.5 GB RAM ve 16 GB depolama alanı
Pil Ömrü590 mAh kapasiteli pil
Önemli ÖzellikHareketsizlik uyarısı, NFC desteği, geniş uygulama kataloğu

Apple Watch Series 8

Listemizde yer alan bir başka cihaz ise Apple Watch Series 8 oluyor. İki farklı alternatife sahip Apple Watch 8, şirketin yeni tanıttığı akıllı saatler arasında yer alıyor. Apple Watch Ultra ile birlikte tanıtıldığını da belirtelim. Daha çok günlük kullanıma uygun olan Apple Watch Series 8 de özellikleriyle dikkat çekiyor.

Cihaz, 396 x 484 piksel çözünürlük ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Üstelik Apple Watch 8, LTPO OLED ekran teknolojisine sahip. Ayrıca 41 mm ve 45 mm olmak üzere farklı alternatifi mevcut. Cihazın Retina ekranında Always-on-Display desteği de yer alıyor. Böylece ekranı sürekli açık olarak kullanmak mümkün.

Aynı Apple Watch Ultra modelinde olduğu gibi Apple S8 çip seti cihazda yer alıyor. Ayrıca 32 GB depolama alanı ve 2 çekirdekli CPU da ürünün teknik özellikler arasında. Tabii ki telefonla görüşme için mikrofon ve hoparlör de üründe bulunuyor. Ayrıca eSIM desteği sayesinde bağımsız bir şekilde çalışma desteği olduğunu da belirtelim. IP6X sertifikası sayesinde 5 ATM’ye kadar suya dayanıklı olduğunu da söylemek gerek.

Apple’ın yeni özelliklerinden biri olan trafik kazası algılama desteği bu cihazda da mevcut. Böylece olası bir kaza halinde Apple Watch acil durum aramasını devreye sokuyor. Ayrıca düşme algılama ve konum bilgisi paylaşma özellikleri de Apple Watch 8’de yer alıyor.

Sağlık alanında ise kalp ritmi, kandaki oksijen seviyesi ve kalori takibi yaptığını belirtelim. Üstelik kadın sağlığı takibi ve uyku monitörü de cihazın özellikleri arasında yer alıyor. Ayrıca yüzme, bisiklet, koşu, pilates, nefes egzersizi ve daha birçok aktiviteyi destekliyor.

Hızlı şarj desteği ile 45 dakikada %80’e ulaşan bir pile sahip. Ortalama kullanımda ise 18 saate kadar pil ömrü ile dikkat çekiyor. Ancak bu cihazda da NFC bulunmadığını belirtelim. Apple Watch Ultra kadar dayanıklı olmasa da son derece başarılı bir akıllı saat. Tüm özellikleriyle en iyi giyilebilir teknoloji ürünleri listemizde yer almaya hak kazanıyor.

apple watch 8 Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Apple Watch Series 8 Teknik Özellikleri

ÖzelliklerApple Watch Series 8 Özellikleri
Ekran396 x 484 piksel LTPO OLED (41mm ve 45mm kasa)
DonanımApple S8 ve 32 GB depolama
Pil Ömrü18 saat
Önemli ÖzellikTrafik kazası algılama, düşme algılama, eSIM desteği

Xiaomi Mi Band 7

Listemizde yer verdiğimiz akıllı saatlerin ardından daha küçük cihazlar ile devam ediyoruz. Akıllı bilekliklerin en popüler modellerinden biri olan Xiaomi Mi Band 7 listemizdeki ilk bileklik modeli olarak dikkat çekiyor. 2022 yılında piyasaya çıkan cihaz özellikleriyle de kullanıcıların beğenisini topluyor.

Xiaomi Mi Band 7, 1.62 inç boyutunda bir ekrana sahip. Ürünün çözünürlüğü ise 192 x 490 piksel olarak ifade ediliyor. Dikdörtgen biçiminde bir kasa tipine sahip ürünün AMOLED ekran teknolojisine sahip olduğunu da belirtelim. Ayrıca güçlendirilmiş cam ve Always-on-Display özelliği de cihazda bulunuyor.

Ürünün özelliklerine ve donanımına baktığımızda ise 8 MB bellek ve 128 MB depolama alanı desteği yer alıyor. Ancak cihazda herhangi bir hoparlör, mikrofon ya da telefon görüşmesi desteği bulunmuyor. Yine de 5 ATM’ye kadar suya dayanıklı olduğunu belirtelim.

Sağlık takipleri arasında hareketsizlik uyarısı, kalori takibi, stres seviyesi ve uyku monitörü özellikleri mevcut. Ayrıca kandaki oksijen seviyesi ve kadın sağlığı takibi de cihazda bulunuyor. Spor takibi konusunda da Xiaomi Mi Band 7’nin oldukça başarılı olduğunu belirtelim. Öyle ki 110 antrenman için kalori ve kalp atışı takibi yapabiliyor.

Xiaomi Mi Band 7 180 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip. Yoğun kullanımda yaklaşık 216 saatlik bir pil ömrü mevcut. Ancak az kullanımda 14 gün dayandığı ifade ediliyor. 120 dakikada %100 şarja ulaştığı da belirtiliyor. Hem Android hem de iOS cihazlarla uyumlu bir şekilde çalıştığı ifade ediliyor.

Fakat cihazda Wi-Fi, USB ya da NFC desteği bulunmadığını belirtelim. Ayrıca eSIM desteği de üründe bulunmuyor. Listemizin en uygun fiyatlı modeli olan Xiaomi Mi Band 7 en iyi giyilebilir teknoloji ürünleri arasına girmeye hak kazanan bir akıllı bileklik oluyor.

xiaomi mi band 7

Xiaomi Mi Band 7 Teknik Özellikleri

ÖzelliklerXiaomi Mi Band 7 Özellikleri
Ekran1.62 inç 192 x 490 piksel AMOLED ekran
Donanım8 MB bellek ve 128 MB depolama
Pil ÖmrüMaksimum 2 hafta
Önemli Özellik110 antrenman takibi, sağlık takibi özellikleri, uygun fiyat

Huawei Band 7

Giyilebilir teknoloji ürünleri listemizde yer alan bir başka model ise Huawei Band 7 oluyor. Listemizde yer alan ikinci akıllı bileklik olan Huawei Band 7 de şirketin en yeni cihazları arasında yer alıyor. Özellikle akıllı saatlerin tüm özelliklerini kullanmayacağını düşünen kişiler için ideal olduğunu belirtelim.

Huawei Band 7, 1.47 inç boyutunda bir ekrana sahip. 194 x 368 piksel ekran çözünürlüğü ve AMOLED ekran teknolojisi de cihazda bulunuyor. Dikdörtgen bir kasa tipine sahip cihaz Always-on-Display desteğiyle de dikkat çekiyor. Böylece ürünün ekranını sürekli açık tutmak mümkün.

Cihazın özelliklerine baktığımızda mikrofon, hoparlör ya da telefon görüşmesi desteği olmadığını görmek mümkün. Ancak 5 ATM’ye kadar suya dayanıklı olduğu belirtiliyor. Ayrıca cihazda kalori, kandaki oksijen, stres ve uyku takibi özelliği de yer alıyor. Üstelik 96 adet antrenman için destek sağladığını belirtelim.

Huawei Band 7 yoğun kullanımda 240 saatlik bir pil ömrüne sahip. Az kullanımda ise bu değer 2 haftaya kadar uzuyor. Ayrıca hızlı şarj desteği de üründe mevcut. Bu sayede 5 dakikalık şarj ile 2 gün kullanım imkanı sunuluyor. Üstelik iOS, Android ve Harmony OS işletim sistemlerine destek sağlıyor. Ancak cihazda NFC, Wi-Fi, eSIM ve USB desteği bulunmadığını belirtelim.

huawei band 7 Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Huawei Band 7 Teknik Özellikleri

ÖzelliklerHuawei Band 7 Özellikleri
Ekran1.47 inç 194 x 368 piksel AMOLED ekran
Donanım
Pil Ömrü10-14 gün arası
Önemli Özellik96 antrenman takibi, stres seviyesi ölçümü, uyku takibi

Giyilebilir Akıllı Yüzükler

Giyilebilir Teknoloji - Akıllı Yüzükler

Akıllı yüzükler şimdilik akıllı saatler kadar kullanılmasa da, hem küçük hem de kullanışlı olmaları gelecekte tercih edilme potansiyeli taşıyor. Gayet şık ve kullanışlı oldukları için gündelik hayatımızda da kolayca yer edinecek gibi duruyorlar.

Bir akıllı saatin yaptığı temel işlevlerin bazılarına sahip olan akıllı yüzükler, akıllı asistanla etkileşim kurabilmenize olanak sağlıyorlar. Nabız takibi, uyku takibi, fitness takibi ve adımsayar gibi temel özellikleri de bünyelerinde barındırabiliyorlar. Tek bir şarj ile 5 güne kadar kullanılabilen akıllı yüzüklerin çoğu modeli su geçirmez oluyor. Ancak ülkemizde şu anda pek çok akıllı yüzüğün resmi olarak satılmadığını belirtelim.

Giyilebilir EKG Monitörleri

giyilebilir teknoloji - EKG Monitörleri

Giyilebilir teknolojide sağlık alanı için geliştirilmiş harika bir ürün daha listemizde yer alıyor. Teknoloji bizler için bazı şeyleri basitleştiriyor ve kullanıcılara daha konforlu bir hayat sunuyor. Giyilebilir EKG monitörleri, okuduğu elektrokardiyogramları hastanın doktoruna gönderme yeteneğine de sahip olabiliyor. Ayrıca kalp ritimlerinize göre kalp krizi riskini önceden haber verebiliyor. Bu şekilde öncelikle kalp hastalarının olmak üzere birçok insanın daha rahat ve kendini güvende hissetmesine olanak sağlıyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.