Gelecekteki Tüm Mac Modelleri İçin Çarpıcı Kamera İddiası!

Apple kullanıcıları yıllardır kötü kameraya sahip bilgisayarlar kullandıklarına dair sürekli şikayetlerde bulunuyorlardı. Görünen o ki Apple sonunda bu şikayetlere kulak astı. Üstelik, bununla ilgili bir dizi değişiklik yapmaya karar verdi. Sızdırılan bilgilere göre Apple, bundan sonra tüm Mac modelleri için 1080p kamera kullanmayı planlıyor.

Ortaya çıkan sızıntı iOS geliştiricilerinden ve Apple analistlerinden olan DylanDKT tarafından yapıldı. DylanDKT kendi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Yaklaşan MacBook Pro’nun bir sonraki modelinde güncellenmiş, geliştirilmiş bir 1080p kamera yer alacağını ve gelecek tüm Mac modelleri için de durumun böyle olacağını” söyledi.

https://twitter.com/dylandkt/status/1413853957634547714?s=20

Teknoloji konusunda yaptığı paylaşımlarla tanınan YouTuber Linus geçtiğimiz günlerde kameraların performansını değerlendirdiği bir video paylaşmıştı. Bu videoyu hatırlayan Dylan, attığı Tweet ile Linus’a da atıfta bulunmuş. Akıllı telefonun ön kameraları yıllar içinde gelişirken, dizüstü bilgisayarlarda neredeyse tam tersi oldu. Zaten Linus’ın paylaştığı video da aslında bunu anlatıyor.

Şimdilik yalnızca 2020 27 inç Intel iMac ve 24 inç M1 iMac 1080p kamera bulunduruyor. Bu sızıntı doğruysa, yakında çıkacak olan 14 inç ve 16 inç MacBook Pro ve yeniden tasarlanan MacBook Air 1080p kameraya sahip olacak.

İddialar Farklı Kaynaklar Tarafından da Doğrulandı

Bundan birkaç hafta önce DylanDKT, Apple’ın yeni bir Mac mini ile birlikte 2021’in 4. çeyreğinde MacBook Pro’nun yeni sürümlerini de piyasaya süreceğini söyledi. Ardından güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo da bu söylentileri doğruladı. Bu MacBook Pro’ların 2021’in üçüncü çeyreğinde seri üretime gireceği tahmin ediliyor.

Yeniden tasarlanan MacBook Air için DylanDKT, bilgisayarın büyük ihtimalle M2 çipli ilk model olacağını söyledi. Ayrıca yeni MacBook Air modellerinin de yeni iMac gibi birden fazla renkte satışa sunulacağını duyurdu.

Ancak bu yeni MacBook Air’in tam olarak ne zaman tanıtılacağı bilinmiyor. Yeni MacBook hakkında tüm bilinenleri derlediğimiz içeriğimizden bu konuya dair bütün bilgilere burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Açıkçası Apple’ın bu şekilde bir karar almış olması gayet isabetli bir hamle olmuş. Tabii ki eğer iddialar doğruysa. Çünkü Apple cephesinden bu konu ile ilgili resmi bir açıklama henüz gelmedi. Dolayısıyla ilerleyen günlerde Apple’ın konu ile ilgili bir açıklama yapıp yapmayacağı merak konusu.

Peki siz yıllar geçtikçe laptop kameralarının hala 720p olarak kalması hakkında ne düşünüyorsunuz? En önemlisi, sizce bu konuda firmalar çok mu geri kaldı yoksa kamera kaliteleri idare ediyor mu? Düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!