Galaxy Z Fold 3’ün Ekran Altı Kamerası Detaylandı

Samsung’un gelecek ay gerçekleşecek Unpacked etkinliğinde açıklanması beklenen cihazlardan birisi de Galaxy Z Fold 3. Katlanır bir yapıya sahip bu cihaz aynı zamanda ekrana gömülü bir kamera ile gelecek. Galaxy Z Fold 3’ün ekran altı kamerası hakkındaki detaylar kullanıcıların pek hoşuna gitmeyecek gibi gözüküyor.

Samsung, geçtiğimiz dönemdeki cihazlarında sunduğu kameralar ile gayet iyi işler ortaya çıkarmıştı. Ancak, Galaxy Z Fold 3’ün ekran altı kamerası için işler pek iyiye gitmeyecek gibi.

Sızıntılarıyla ünlü araştırmacı Ice Universe, Galaxy Z Fold 3’ün ekran altı kamerasının performansına dair bazı ipuçlarını paylaşıyor. Ekrana gömülü kameranın yapay zeka algoritmaları kullanarak görsel kalitesini artırdığını belirtiyor. Tüm bunların sonucunda ise görüntü kalitesini “fena değil” olarak nitelendiriyor.

Ancak Ice Universe, dikkat edilmesi gereken bir noktaya daha değiniyor. Samsung Galaxy Z Fold 3’ün ön kamerasının henüz geleneksel ön kameralarla aynı performansı göstermediğini ifade ediyor. Önümüzdeki dönemde bu kamera teknolojisinin de gelişeceğine ve belki de daha başarılı bir hale geleceğini ise vurguluyor.

Her ne kadar geleneksel kameraların başarısını yakalayamasa da Galaxy Z Fold 3’ün, ekrana gömülü kameralar arasında en iyi performanslardan birini sunduğunu belirtiyor.

Samsung, ekran altı kamera sunan ilk şirket olarak karşımıza çıkmıyor. Bilindiği üzere ZTE Axon 30 da ekrana gömülü bir kamera ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Daha önce Axon 20 ile bu dünyaya adım atan ZTE, çok da iyi sonuçlar almamıştı.

Fakat, Ice Universe’ün de belirttiği gibi bu teknolojinin henüz çok yeni olduğunu unutmamak gerek. Gelecek dönemde yaygınlaşacağı ve geleneksel ön kameraların çok daha önüne geçeceği de tahmin ediliyor.

Galaxy Z Fold 3 S Pen Girişi de Ortaya Çıktı

Tanıtım tarihi yaklaştıkça Galaxy Z Fold 3’e dair detaylar da açığa çıkmaya devam ediyor. Yeni sızıntılardan birisi de cihazın S Pen girişi oluyor. Görseller Galaxy Z Fold 3’ün diğer cihazlardan farklı bir S Pen girişine sahip olduğunu gösteriyor.

galaxy-z-fold-3-s-pen

91mobiles tarafından ortaya atılan görseller, S Pen ile cihazın tasarımının birleştiğini ortaya çıkarıyor. Menteşenin üstüne gelecek şekilde bir tasarım ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanan Samsung’un nasıl bir geri dönüş alacağı merak konusu.

Galaxy Z Fold 3 dahil olmak üzere birçok yeni cihazın tanıtacağı etkinlik 11 Ağustos’ta gerçekleşecek. Detaylar için bizi takip etmeyi unutmayın.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.