Ekran Altı Kameralı ZTE Axon 30 Tanıtım Tarihi Açığa Çıktı!

Çinli teknoloji şirketi ZTE, yeni bir telefon ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 27 Temmuz tarihinde gerçekleşecek etkinlik ile ZTE Axon 30 modelini tanıtacak olan şirket, yeni bir ekran tasarımı ile geliyor.

Bilindiği üzere son dönemde birçok önemli firmanın ürettiği cihazlar hakkında ekran altı kamera söylentileri ortalıkta dolaşıyor. Apple, Samsung gibi firmaların gelecek nesillerde cihazlarını, ekran altı kameraya sahip olarak tasarlayacakları tahmin ediliyor.

Bu iddialardan birisi de ZTE şirketi hakkında ortaya çıkıyor. Ekran altı kameraya sahip olacak ZTE Axon 30, çok yakında kullanıcıların karşısına çıkacak gibi gözüküyor.

ZTE’nin Weibo üzerinden paylaştığı tarihe göre Axon 30, 27 Temmuz’da tanıtılacak. Buna ek olarak cihazın ilk resmi görselleri de paylaşımda yer alıyor. Cihazın fotoğraflarında en çok dikkat çeken noktalardan birisi ise şüphesiz arka kamera oluyor.

Sharp Aquos R6, Honor 50 ve Huawei P50 serisi gibi ZTE Axon 30 da büyük arka kameralara sahip. Bunun haricinde dörtlü bir kamera düzenine sahip olduğunu söyleme mümkün.

ZTE-Axon-30-ekran

ZTE Axon 30 Teknik Özellikleri

ZTE’nin bir telefonu geçtiğimiz dönemde TENAA sisteminde ortaya çıktı. A2322 kodlu bu telefonun özellikleri arasında 64 MP bir ana kamera yer alıyor. Bu cihazın ZTE Axon 30 olduğu tahmin ediliyor.

Cihazda işlemci olarak Snapdragon 870 yer alıyor. 3.2 GHz hıza sahip bu işlemciye; 6 GB, 8 GB ve 12 GB RAM seçenekleri eşlik ediyor. Cihaz ile birlikte sunulan depolama alanı tercihleri ise 128 GB, 256 GB ve 512 GB olarak belirtiliyor.

ZTE Axon 30’un arka tarafında ise 64 MP bir ana kamera yer alıyor. Bu kameraya ek olarak 8 MP, 5 MP ve 2 MP üç kamera daha cihazda mevcut.

Cihazın en merak edilen noktalarından birisi ise şüphesiz ekranı oluyor. 6.92 inç boyutundaki Full HD+ OLED ekran oldukça başarılı bir görüntü sunacak gibi gözüküyor. Ancak, cihazın ekranında dikkat çeken başka bir unsur daha var.

Ekranın altına gömülü 16 MP çözünürlüğe sahip bir ön kamera ZTE Axon 30’da yer alıyor. Böylece, herhangi bir kesinti olmadan ekranın tamamı kullanılabiliyor. Ekran altı kameraya sahip ZTE Axon 30 modelinin nasıl bir sonuç vereceği merak konusu.

4.100 mAh bataryası ile oldukça başarılı bir kullanım ömrü sunacağı düşünülüyor. Bunun haricinde cihazda 5G desteğinin yer alacağı tahmin ediliyor. İşletim sistemi ise Android 11 tabanlı MyOS 11 olacak gibi gözüküyor. Ayrıca, hızlı şarj ve parmak izi okuyucusunun da cihazda cihazda yer alması olası.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.