Galaxy S22 Serisinin Arka Kapakları Plastik Olacak

Samsung’un yeni amiral gemisi serisi Galaxy S22’nin tasarımı hakkında oldukça önemli bir iddia gündeme geldi. İddiaya göre yeni Samsung Galaxy S22 ve S22 Plus modellerinin arka kapakları plastik malzemeden üretilecek.

Son dönemin amiral gemilerinde gördüğümüz camdan üretilmiş arka kapak, yeni Galaxy S22 serisinin her üyesinde yer almayacak gibi gözüküyor. Sadece Galaxy S22 Ultra modelinde cam arka kapak ile karşılaşmamız olası.

Samsung’un böyle bir karar almış olması şaşırtıcı. Çünkü, en büyük rakibi Apple’ın, son dönemlerde ürettiği tüm iPhone modellerinde cam arka kapak mevcut. Oldukça şık görüntü sunan arka kapak kablosuz şarj teknolojisi için de işlevsellik sağlıyor.

Ancak, geçtiğimiz sene karşımıza çıkan Samsung Galaxy S21 modelinde de plastik bir arka kapak yer alıyordu. Bu nedenle Galaxy S22 serisinde de plastik bir arka kapak görmemiz mümkün.

İddialara göre Samsung, bu arka kapakları yeni bir işleme teknolojisiyle üretecek. Bu teknolojinin detayları hakkında bir açıklama olmasa da oldukça heyecan verici olduğunu söylemek gerek.

Samsung’un Galaxy S22’de plastik arka kapak tercih etmesinin bir sebebi de maliyeti düşürmek. Şirketin yeni Galaxy S22 modellerinde son derece güçlü bir işlemci kullanması beklentiler arasında. İşlemci ile yükselen maliyeti arka kapak ile biraz da olsun düşürme ihtimali mevcut.

Plastik arka kapak, tüm kullanıcılarda hayal kırıklığı yaşatmayacak gibi gözüküyor. Çünkü, cam kapak yerine plastik tercih eden onlarca telefon kullanıcısı var. Özellikle dayanıklılık ve cihazı kullanırken kaymaması adına plastik kapak iyi bir tercih bile olabilir.

Bu noktada Samsung’un geliştirdiği yeni teknoloji çok önemli. Ancak, bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Galaxy S22 Ekran Özellikleri

Buna ek olarak geçtiğimiz günlerde Samsung Galaxy S22 serisinin ekran özellikleri de sızdırıldı. Samsung, ekran boyutu açısından biraz daha ufak telefonlar ile karşımıza çıkacak gibi duruyor.

En küçük model olan standart Galaxy S22 için beklenen ekran boyutu 6.1 inç olarak ifade ediliyor. Galaxy S22 Plus ile bu boyut 6.55 inçe; Galaxy S22 Ultra ile de 6.8 inçe yükseliyor.

Buna ek olarak cihazların panelleri hakkında da bir bilgi mevcut. LTPO olarak bilinen ekran teknolojisi Samsung Galaxy S22 serisinde yer alacak. Ancak, aynı cam arka kapak gibi sadece Galaxy S22 Ultra modelinde karşımıza çıkacak.

Tüm bu iddiaların doğru olup olmadığını Samsung’un gerçekleştireceği etkinlik ile öğreneceğiz. Konuyla ilgili görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.