Fujifilm X Webcam Yazılımı macOS İşletim Sistemlerinde

Fujifilm X Webcam yazılımı artık macOS işletim sistemlerinde kullanılabiliyor.

X-A7’den GFX100 modeline kadar 11 farklı model bu özellikten yararlanabilecek. Fujifilm X Webcam yazılımı ile ürettiği kameraları web kamerası şeklinde kullanmak mümkündü. Fujifilm, macOS işletim sistemi kullananları da düşünerek macOS işletim sistemi ile çalışan cihazlarla da X Webcam yazılımı kullanabileceklerinin müjdesini 9 Temmuz itibariyle verdi. 

Japonya merkezli fotoğraf ve görüntüleme sistemleri teknolojileri şirketi olan Fujifilm, dünya fotoğraf piyasasının lideri olarak görülmektedir. Özellikle başarılı AR-GE çalışmaları ve baskı teknolojilerindeki başarısıyla sektörde ön plana çıkmayı başarmıştır. Minilab baskı makineleri, baskı teknolojilerindeki başarısını pekiştirmiş ve diğer firmalara ilham kaynağı olmuştur. Ayrıca birçoğumuzun bildiği eskiden de çokça kullanan anında baskı yapan makineleri olan İnstax’lar oldukça satmakta. Tabii ki Fujifilm’in tek başarısı bu değildir. Medikal sektörde de oldukça iyi ürünler vermektedir. Özellikle medikal görüntüleme, endoskopi, ultrasonografi alanlarında ve tıp elektroniğinde önemli cihazlar üretmeye devam ediyor. Fujifilm Türkiye’de çok büyük yatırımlar yaparak, her şehirde olmasa da büyük şehirlerde kendi eğitim merkezlerini ve satış merkezlerini oluşturmaya başladı. Son dönemde dijital fotoğrafların popüler olması şirketi bu yönde gelişmeye itmiştir. Aynasız fotoğraf makineleri yani X serisi ile önemli başarılara imza atmışlardır. X webcam yazılımı ise bu aynasız kameraları webcam olarak kullanmaya yarıyor.

Fujifilm X Webcam Yazılımı macOS İçin 11 Kamera Modelini Destekliyor

X Webcam yazılımını destekleyen x-t2 kamerası

X serisi aynasız kameralarını web kamerası olarak kullanılmasını sağlayan X Webcam yazılımı oldukça yüksek kaliteli çekimler yapıyor. Fujifilm X Webcam yazılımı ilk olarak Windows PC’ler için mayıs ayında piyasaya sürüldü. Fujifilm daha sonra aldığı tepkiler yüzünden macOS işletim sistemlerini destekleyen sürümünü de duyurdu. Temmuz ayı ortasında çıkaracağını duyurmuş olan şirket X Webcam yazılımı macOs kullanıcılarının hizmetine sundu. Fujifilm ayrıca X Webcam yazılımı ile çalışan kameraların sayısını artırdı. Yazılım şu anda 11 ayrı kamera modeliyle uyumlu şekilde çalışıyor. Programla uyumlu şekilde çalışan kameralar şu şekilde X-T200, X-A7, X-H1, X-Pro2, X-Pro3, X-T2, X-T3 ve X-T4. Ayrıca üç farklı GFX orta format kamera da X Webcam yazılımını desteklemekte.

Kullanımı oldukça kolay olan yazılımı kullanıcının bilgisayarına indirmesi ve USB kablo yardımı ile programı destekleyen bir kamerayı bilgisayara bağlaması gerekmekte. Yazılım daha yüksek kaliteli bir çekim yaparak video konferanslarını daha verimli hale getiriyor. Fujifilm yazılımın yalnızca Chrome ve Microsoft Edge gibi tarayıcılar üzerinden açılan Zoom, Microsoft Teams, Skype ve Meet gibi konferans programlarında kullanabileceğini söylüyor. Bu yüzden Mac kullanıcılarının Fujifilm X Webcam yazılımını Safari’de kullanamayacağını tahmin ediliyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Nev'i şahsına münhasır bir kalite kontrol elemanı